Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.12 16:25

Sudano armija nuversto prezidento Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui neišduos

ELTA 2019.04.12 16:25

Sudano armija neišduos nušalinto nuo valdžios prezidento Omaro al Bashiro Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui. Tai penktadienį per spaudos konferenciją Chartume pareiškė šalies Karinės tarybos politinio komiteto vadovas generolas Omaras Zainas al Abidinas.

„O. al Bashiras yra mūsų rankose, - sakė jis. - Mūsų taryba valdo ir traukia atsakomybėn, bet ji neišduos O. al Bashiro Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui“. Anot generolo, „nei O. al Bashiras, nei bet kuris kitas šalies pilietis nebus išduotas užsienio struktūroms“. O. Z. al Abidinas leido suprasti, kad eksprezidentas bus teisiamas tėvynėje. Jis taip pat pareiškė, kad visi asmenys, kalti dėl žmonių žūties per kelis mėnesius trukusias protesto akcijas, „stos prieš teismą ir neišvengs atsakomybės“.

2009 metų kovą TBT Hagoje išdavė O. al Bashiro arešto orderį. Jis kaltinamas įsakęs malšinti riaušes Darfūro provincijoje ir žudyti civilius. Penki iš septynių kaltinimo punktų susiję su nusikaltimais žmogiškumui, du - su karo nusikaltimais.

O. al Bashiras tapo pirmuoju pareigas einančiu valstybės vadovu, kurio arešto orderį išdavė TBT. Todėl balandžio 11 d. armijos nuverstas prezidentas iki pastarojo meto lankėsi tik tose šalyse, kurios užtikrindavo, kad neišduos jo teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi