Pasaulyje

2019.04.12 15:25

Tymošenko netikėtai pareiškė palaikanti Porošenką, nors prieš tai aršiai jį kritikavo

LRT.lt 2019.04.12 15:25

Ukrainos politikė Julija Tymošenko vaizdo įraše netikėtai pareiškė antrajame prezidento rinkimų ture palaikanti dabartinį šalies vadovą Petro Porošenką. Tiesa, P. Porošenkos ir jo konkurento Volodymyro Zelenskio apsižodžiavimus bei veiksmus ji pavadino „negarbingais“.

„Facebook“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše buvusi Ukrainos premjerė, šalies prezidento rinkimuose likusi trečia, netikėtai išreiškė palaikanti P. Porošenką, nors rinkimų kampanijos metu apie jį kalbėjo itin neigiamai.

Tačiau ketvirtadienį televizijos studijoje įvykusį P. Porošenkos ir komiko V. Zelenskio ginčą, kuris baigėsi pastarajam metus telefono ragelį, pati aršia retorika garsėjanti J. Tymošenko įvertino neigiamai.

„Pamačiau, kaip prezidento statusas yra pažeminamas. Mačiau Ukrainos valstybės pažeminimą. Manau, kad milijonai ukrainiečių, kaip ir aš, nenorėjo to matyti“, – vaizdo įraše sakė J. Tymošenko.

Ji palinkėjo garbingesnės kandidatų kovos. „Būkime žmonės. Tai mažiausia, ką galime padaryti dėl Ukrainos“, – sakė buvusi Ukrainos premjerė.