Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.12 15:02

Nemalonus svečias: kuo 7 metus ambasadoje gyvenęs Assange`as įkyrėjo jos darbuotojams

LRT.lt 2019.04.12 15:02

Po 7 metų praleistų Ekvadoro ambasadoje, Julianas Assange`as neteko prieglobsčio diplomatinėje atstovybėje ir jį iš patalpų išgabeno Jungtinės Karalystės policija. Prasidedant teismo procesams, portalas „Indy100“ išskyrė 6 punktus, kurie rodo, kad J. Assange`o gyvenimas ambasadoje jos darbuotojams nebuvo itin malonus.

Generalinis Ekvadoro prokuroras Inigo Salvadoras praėjusį lapkritį minėjo, kad J. Assange`o viešnagė jo šaliai atsiėjo 6 mln. dolerių, skelbiama „Indy100“.

Internete gėdino Ekvadoro valdžią

Praėjusių metų spalį Ekvadoro ambasados darbuotojai taip smarkiai pasipiktino J. Assange`o elgesiu, kad net sukūrė taisyklių sąrašą, kurio Ekvadoro ambasados svečias turėjo laikytis, rašo „Indy100“.

Sąraše buvo nurodyta, kad J. Assange`as turi susilaikyti nuo Ekvadoro valdžią  gėdinančių internetinių komentarų jautriais politiniais klausimais.

„Indy100“ duomenimis, Ekvadoro ambasada 2018 m. kovą J. Assange`ui nutraukė teikiamą interneto prieigą teigdama, kad svečias pažeidė „2017 m. pabaigoje valdžiai pateiktą rašytinį įsipareigojimą neskleisti pranešimų, galinčių trukdyti kitų šalių interesams.“

Nesirūpino kate

Tame pačiame taisyklių rinkinyje buvo nurodyta, kad J. Assange`as privalo pasirūpinti savo rainos katės „gerove, maistu, higiena ir tinkama priežiūra“. Taisyklėse buvo rašoma, kad nesilaikydamas nurodymų jis rizikuoja, jog jo augintinis bus atiduotas gyvūnų prieglaudai, skelbia „Indy100“. Akivaizdu, kad J. Assange`as ne itin sėkmingai tvarkėsi su augintiniu.

Vėliau, J. Assange`as atidavė „Ambasados katę“ ten, kur ji galėtų gyventi laisvesnį gyvenimą. Tiesa, savo „Instagram“ paskyroje vyras reguliariai pasidalindavo nuotraukomis su augintiniu.

Nesitvarkė vonios kambario

Taisyklių sąraše buvo punktas, nurodantis svečiui J. Assange`ui susitvarkyti savo vonios kambarį ir išsiskalbti rūbus. Priešingu atveju, Ekvadoro ambasada nuo 2018 m. gruodžio 1 d. ketino nutraukti jo viešnagės finansavimą, rašo „Indy100“.

Sienas tepliojo išmatomis

Be kito nepriimtino elgesio, J. Assange`as ambasados sienas tepliojo išmatomis. Tokį šokiruojantį faktą pasauliui atskleidė Ekvadoro vidaus reikalų ministrė Maria Paula Romo, kuri teigė, kad tokį ir kitą „minimalios padorumo“ neatitinkantį svečio elgesį toleravo buvusio šalies prezidento Rafaelio Correa vyriausybė.

Važinėjo riedlente ambasados koridoriais

Ekvadoro ambasados darbuotojai taip pat buvo pasipiktinę tuo, kad J. Assange`as pastato koridoriais važinėjo riedlente, taip niokodamas brangias medines pastato grindis ir trukdydamas ambasadoje besilankantiems diplomatams.

Niokojo veją

Pasak „Indy100“, lauke J. Assange`as buvo ne ką rūpestingesnis. Ekvadoro ambasados darbuotojai skundėsi, kad vyras lauke žaidžia futbolą ir niokoja veją bei kelia pavojų pirmo aukšto langams.  

Nesirūpino higiena

Antradienio rytą Ekvadoro ambasados laiptais policijos pareigūnų vedamas J. Assange`as buvo nė kiek nepanašus į tą „pašėlusį agentą sidabro spalvos plaukais“, kaip sykį pats save apibūdino.

Anot „Indy100“, pareigūnų išvestas 47-erių vyras su sniego baltumo vešlia barzda, šaukiantis apie Jungtinės Karalystės suverenumo trūkumą, atrodė dvigubai vyresnis.

Tai patvirtino Ekvadoro ambasadoje sklandžiusius gandus apie pasibaisėtiną J. Assange`o asmeninę higieną.

„Julianas viską valgė rankomis, o pirštus visuomet valydavosi į kelnes. Niekada gyvenime nebuvau matęs tokių riebaluotų kelnių“, – 2018 m. sausio mėnesį „The International Business Times“ pasakojo jo asistentas Danielis Domscheitas-Bergas.

„Julianas atmeta visas priimtino elgesio normas. Jis ėda kaip paršas“, – tvirtino rašytojas Andrew O‘Hagan`as, pasakodamas apie vakarą, kuomet J. Assange`as rankomis sukirto tris porcijas lazanijos, keptą bulvę ir porciją pudingo su uogiene, rašoma „Indy100.com“.

Panašu, kad Ekvadoro ambasada džiaugiasi atsisveikindama su J. Assange`u.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi