Pasaulyje

2019.04.12 13:28

Britų populistas Farage`as įkūrė „Brexito“ partiją – dalyvaus Europos Parlamento rinkimuose

LRT.lt, ELTA 2019.04.12 13:28

Buvęs euroskeptiškos populistinės Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Nigelas Farage`as penktadienį paskelbė apie naujos „Brexito“ partijos įkūrimą, su kuria sieks patekti į Europos Parlamentą (EP), rašo BBC.

Pasak N. Farage`o, jo partija kovos už Jungtinės Karalystės nepriklausomybę nuo ES.

Jis BBC pasakojo, kad „Brexito“ partijos kandidatai į EP daugiausiai yra verslininkai ir „daug pasiekę asmenys, kurie nori sugrąžinti žmonių pasitikėjimą britų politika“.

N. Farage`o teigimu, UKIP leido, kad joje įsivyrautų kraštutinės dešinės asmenys, todėl jos „prekės ženklas“ yra suterštas.

Apie „Brexito“ partijos įkūrimą politikas pranešė penktadienį Koventryje per oficialią ceremoniją, skirtą naujos politinės jėgos rinkimų kampanijos pradžiai.

„Ši partija susirinko čia ne tik tam, kad dalyvautų EP rinkimuose ir išreikštų mūsų rūstybę. Gegužės 23-ioji (EP rinkimų Didžiosios Britanijos teritorijoje data) – tai tik pirmasis „Brexito“ partijos žingsnis. Mes pakeisime politiką į gerąją pusę“, – teigė N. Farage`as.

Pažadėjęs įvykdyti politikoje „demokratinę revoliuciją“, partijos lyderis labai neigiamai įvertino dabartinės šalies valdžios veiksmus „Brexitui“ realizuoti ir pabrėžė, kad Theresos May vyriausybės kursas keturias pastarąsias savaites „yra sąmoninga labai svarbaus demokratinio proceso išdavystė“. Kalbėdamas per 2016 metų referendumą už šalies išstojimą iš ES balsavusių rinkėjų vardu, N. Farage`as pareiškė: „Mes esame asilų vedami liūtai“.

Partija įkurta po to, kai šalies premjerė Th. May su Europos Sąjungos lyderiais susitarė, kad „Brexitas“ bus atidėtas iki spalio 31 dienos, paliekant galimybę Jungtinei Karalystei pasitraukti anksčiau, jei parlamentas patvirtins pasitraukimo susitarimą.

Dėl šios priežasties vis labiau tikėtina, kad Jungtinė Karalystė turės rengti Europos Parlamento rinkimus.

N. Farage`as BBC radijui pasakojo, kad per pastarąsias 10 dienų partija jau sulaukė 750 tūkst. svarų (apie 867 tūkst. eurų) paramos. Dauguma asmenų aukojo po nedideles sumas – iki 500 svarų (apie 578 eurų).

Jis taip pat teigė, kad į Europos Parlamento kandidatų sąrašą pasiprašė įtraukiami per 1 tūkst. „aukšto kalibro“ asmenų.