Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos separatistai po vieno vadų nužudymo neigia vidaus nesantaiką

BNS, Edmundas Jakilaitis2015.09.08 13:45

Prorusiški Ukrainos separatistai sekmadienį suskubo neigti spėliones, kad dėl vieno aukščiausių vadų nužudymo gangsterių stiliumi kalta kruvina vidaus kova dėl Maskvos pinigų kontrolės.

Prorusiški Ukrainos separatistai sekmadienį suskubo neigti spėliones, kad dėl vieno aukščiausių vadų nužudymo gangsterių stiliumi kalta kruvina vidaus kova dėl Maskvos pinigų kontrolės.

Brigados „Prizrak“ („Vaiduoklis“) vadas Aleksejus Mozgovojus ir dar mažiausiai šeši žmonės, tarp jų – jo spaudos sekretorius ir ginkluoti apsaugininkai, šeštadienį buvo nušauti važiuojantys per rytinę Luhansko provinciją, kurią faktiškai kontroliuoja separatistai.

Separatistų pareigūnai sakė, kad jo kortežas iš mažiausiai dviejų automobilių pirmiausia patyrė bombos sprogimą. Tada į likusius gyvuosius buvo šaudoma. Incidentas įvyko netoli tos vietos, kur A. Mozgovojus kovo mėnesį išgyveno kitą pasikėsinimą į jo gyvybę.

Gynybos pareigūnai Kijeve nedaug ką sakė apie šį incidentą ir oficialiai nepatvirtino surengę šią ataką.

Tačiau ilgą laiką buvo manoma, kad A. Mozgovojus kėlė keblumų Luhansko lyderiu pasiskelbusiam Igoriui Plotnickiui ir svarbiems pareigūnams Kremliuje.

Jis kategoriškai nepritarė vasarį pasiekto paliaubų susitarimo sąlygoms. Tuo susitarimu buvo sustabdyta dalis kruviniausių susirėmimų su vyriausybinėmis pajėgomis ir sudarytos sąlygos ribotai savivaldai sukilėlių valdomuose rajonuose.

A. Mozgovojus taip pat buvo įtrauktas į JAV „juodąjį“ sąrašą – dėl to, kad, kaip pranešama, organizavo sumarinio proceso teismų sistemą, pagal kurią, kaip manoma, dešimtims žmonių buvo įvykdytos egzekucijos už Kijevo rėmimą ar vakarietišką gyvenimo būdą.

I. Plotnickis jo nužudymą pavadino „ataka prieš mus visus – žmones, kurie gina teisę (šiam separatistiniam regionui) egzistuoti“.

„Gedžiu drauge su visais tais, kurie pažinojo A. Borisovičių Mozgovojų, ir tais, kurie buvo šioje kelionėje drauge su juo“, – sakė I. Plotnickis savo administracijos oficialiai interneto svetainei.

Luhansko prokuroro pavaduotojas Sergejus Gorenka sakė, jog pradiniai duomenys rodo Kijevą remiančios „sabotažo jėgos“ dalyvavimą.

Regiono prorusiškos policijos viršininkas Sergejus Kozlovas pridūrė, kad jo pajėgos neseniai pastebėjo Ukrainos „žvalgymo ir sabotažo dalinių“ veiklos suintensyvėjimą.

Pastaraisiais mėnesiais paslaptingomis aplinkybėmis buvo nušauti keli separatistų vadai.

Maskva kategoriškai neigia remianti partizanus ginklais ir pinigais. Ji sako, kad rusai, dalyvaujantys šiame konflikte, kuris per metus ir vieną mėnesį pareikalavo beveik 6,3 tūkst. gyvybių, yra „savanoriai“, niekada negavę jokių oficialių įsakymų prisidėti prie šios kampanijos.