Pasaulyje

2019.04.12 12:38

Pirmas kandidatų į Ukrainos prezidentus pokalbis: apsižodžiavimas baigėsi numestu rageliu

LRT.lt, BNS2019.04.12 12:38

Ketvirtadienį įvyko pirmasis tiesioginis kandidatų į Ukrainos prezidentus Petro Porošenkos ir Volodymyro Zelenskio pokalbis. Į televizijos studiją atvykęs dabar šaliai vadovaujantis P. Porošenka telefonu kalbėjosi su komiku V. Zelenskiu, kuris įsismarkavus ginčui numetė telefono ragelį.

Ši situacija nutiko tiesioginiame „Teisė į valdžią“ laidos eteryje, kuri transliuojama per V. Zelenskį remiančiam oligarchui Igoriui Kolomoiskiui priklausančią televiziją „1+1“.

P. Porošenka atvyko į televizijos studiją ir siūlė V. Zelenskiui pasikalbėti akis į akį, bet naujasis rinkimų favoritas su juo kalbėjosi telefonu, pareiškęs, kad neturi galimybės įjungti vaizdo pasikalbėjimo funkcijos.

V. Zelenskis pareiškė, jog yra išvykęs į Paryžių susitikti su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir P. Porošenka tai puikiai žinąs, nes į oro uostą kandidatą palydėjo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnai.

Pirmąjame Ukrainos prezidento rinkimų etape nugalėjęs V. Zelenskis telefonu sakė, kad P. Porošenka priėmė jo iššūkį surengti viešus debatus Kijevo olimpiniame stadione.

Savo ruožtu, P. Porošenka sakė konkurento kelionėmis nesidomintis. Jis minėjo taip pat vyksiantis į Paryžių susitikti su E. Macronu bei Berlyną, kur susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Aršiausios diskusijos kilo dėl to, kada turėtų įvykti kandidatų debatai. V. Zelenskis metė P. Porošenkai iššūkį, kviesdamas jį debatus surengti Kijevo Olimpiniame stadione, kuris talpina 70 tūkst. žmonių, dabartinis Ukrainos vadovas šį iššūkį priėmė.

„Man neįdomu, kur jūs keliaujate, tai jūsų reikalas. Šiandien aš paprašiau, kad surengtume debatus. Suprantu, jei jūs išvykęs. Jūsų komanda minėjo, kad debatus galima surengti, jūs esate kviečiamas dalyvauti debatuose sekmadienį 2 val. popiet tame pačiame stadione“, – laidoje sakė P. Porošenka.

Pokalbio metu kandidatai pertraukinėjo vienas kitą ir nesugebėjo susitarti, kada turėtų vykti šie debatai. P. Porošenka susinervinęs prašė V. Zelenskį jį išklausyti: „Ar jūs baigėte kalbėti?“, bet į tai V. Zelenskis jam atšovė: „Aš baigsiu kalbėti po 5 metų, o jūs – balandžio 22 dieną“, tai yra po antrojo rinkimų turo, kuris įvyks balandžio 21 dieną.

P. Porošenka siūlė, kad debatai turėtų taip pat turėtų būti transliuojami per televiziją ir vykti balandžio 14 dieną, tačiau V. Zelenskis užsispyręs reikalavo, kad debatai Olimpiniame stadione vyktų balandžio 19 dieną, atsisveikino ir numetė telefono ragelį.

Naujausios ukrainiečių apklausos rodo, kad rinkimus turėtų laimėti V. Zelenskis. Sociologų grupės „Reiting“ atliktos apklausos duomenimis, už jį balsuotų 61 proc. ukrainiečių, o už P. Porošenką – 24 proc. apklaustųjų. Dar apie 15 proc. respondentų sakė neapsisprendę, už ką balsuos.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.