Pasaulyje

2019.04.12 11:16

Trumpas: aš nieko nežinau apie „WikiLeaks“

Rasa Strimaitytė, ELTA, LRT.lt2019.04.12 11:16

Po „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange`o suėmimo JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė nieko nežinantis apie valstybių visame pasaulyje paslaptis viešinusį portalą. „Aš nieko nežinau apie „WikiLeaks“, - sakė D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose atsakinėdamas į žurnalistų klausimus ir pridūrė: „Tai ne mano reikalas“.

Prezidentas teigė girdėjęs, kas atsitiko su J. Assange`u ir dabar esą sprendimą turi priimti JAV generalinis prokuroras Williamas Barras. D. Trumpas patikino apie šį atvejį neturįs nuomonės.

Per 2016 metų prezidento rinkimų kampaniją respublikonas D. Trumpas ne sykį gyrė „WikiLeaks“ ir pareiškė, kad jam ši organizacija patinka. Anot „Washington Post“, vien tik per paskutinį rinkimų kampanijos mėnesį jis platformą paminėjo daugiau kaip 100 kartų.

J. Assange`as ketvirtadienį buvo suimtas Ekvadoro ambasadoje Londone, kai Ekvadoro vyriausybė panaikino jo diplomatinį prieglobstį. Ambasadoje 47 metų australas praleido 7 metus.

JAV, kurios yra pareiškusios kaltinimus J. Assange`ui dėl sąmokslo įsilaužti į kompiuterį, prašo Didžiosios Britanijos jį išduoti. JAV kaltinamajame rašte teigiama, kad J. Assange`as 2010 metais susimokė su Chelsea Manning, kad įsilaužtų į Pentagono kompiuterių tinklą ir gautų slaptus dokumentus, kurie vėliau buvo paviešinti „Wikileaks“.