Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.12 07:31

Iš Ekvadoro mėginęs išvykti Assange`o padėjėjas sulaikytas

BNS 2019.04.12 07:31

Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange`o ienas iš padėjėjų ketvirtadienį buvo sulaikytas Ekvadore, kai mėgino išskristi į Japoniją, pranešė šios Pietų Amerikos šalies vidaus reikalų ministrė.

Ministrė Maria Paula Romo neatskleidė šio asmens vardo ir nepateikė kitos informacijos apie jo tapatybę.

Ji sakė, kad šis asmuo yra labai artimas J. Assange`ui, anksčiau ketvirtadienį suimtam Londone pagal JAV ekstradicijos prašymą po septynerius metus trukusio slapstymosi Ekvadoro ambasadoje. Viešumo aktyvistui ši šalis buvo suteikusi prieglobstį, bet prieš areštą jį atšaukė.

Tuo metu vienas aukšto rango Ekvadoro pareigūnas nurodė, kad sulaikytasis yra Kite gyvenęs švedų programuotojas Ola Bini ir kad šis areštas buvo atliktas tarnyboms mėginant išardyti šantažuotojų tinklą, pastarosiomis dienomis grasinusių imtis atsakomųjų veiksmų prieš prezidentą Leniną Moreno.

Pasak pareigūno, O. Bini buvo ketvirtadienį sulaikytas Kito oro uoste, kai ruošėsi išskristi į Japoniją.

Pareigūnas prašė neviešinti jo vardo ir daugiau jokios informacijos apie O. Bini nepateikė.

Savo tinklalapyje švedas Ola Bini apibūdina save kaip programuotoją, gyvenantį Kite ir dirbantį Ekvadore ir Ispanijoje veikiančiai organizacijai „Center for Digital Autonomy“, užsiimančiai privatumo, saugumo ir kriptografijos klausimais. Joks jo ryšys su „WikiLeaks“ tinklalapyje neminimas.

Anksčiau ketvirtadienį O. Bini per „Twitter“ parašė, kad Ekvadoro vidaus reikalų ministrės pareiškimas, esą Ekvadore dirba rusų kompiuteriniai įsilaužėliais ir žmogus, artimas „WikiLeaks“, yra „labai neraminanti“ žinia.

„Man tai panašu į raganų medžioklę“, – rašė O. Bini 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi