Pasaulyje

2019.04.11 17:35

Briuselis: ES viršūnių susitikimas dėl „Brexit“ patvirtino bloko vieningumą

BNS2019.04.11 17:35

Europos Komisija patenkinta trečiadienį įvykusio Europos Sąjungos viršūnių susitikimu, per kurį buvo nuspręsta atidėti „Brexitą“, rezultatais, ketvirtadienį pareiškė EK atstovas Margaritis Schinas.

„Sąjungos vienybė buvo visiškai išsaugota. Pakartotinų derybų dėl „Brexito“ sutarties nebus“, – per Briuselyje surengtą spaudos konferenciją kalbėjo jis.

M. Schinas pridūrė, kad Londonas pažadėjo Europos Vadovų Tarybai (EVT) per sutartą „Brexito“ atidėjimo laikotarpį veikti „konstruktyviai ir atsakingai bei vadovautis ištikimo ir atviro bendradarbiavimo principu“.

Briuselis taip pat tikisi, kad Jungtinė Karalystė iki „Brexito“ dienos vykdys visus savo kaip ES narės įsipareigojimus, nurodė EK atstovas.

Pasak jo, likusių 27 ES šalių lyderiai ir toliau per tokio formato posėdžius aptarinės padėtį, kuri susiklostys JK palikus bloką.

Pareigūnas patikino, kad ES pasiruošusi visoms galimoms nepaprastosioms situacijoms, galinčioms kilti „Brexito“ procese.

„Prireikus šios priemonės visada bus po ranka“, – sakė M. Schinas.

Jis pasiūlė žurnalistams per ateinančias spaudos konferencijas EK pailsėti nuo diskusijų apie „Brexitą“ ir pereiti prie „teigiamos darbotvarkės“.

Po trečiadienį įvykusio EVT posėdžio EK pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris pasipiktino, kad Europos žiniasklaida pastaruoju metu pernelyg daug dėmesio skyrė „Brexitui“, ignoruodama kitą ES veiklą.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos