Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.11 17:14

Turkija gali pati gamintis rusiškų raketų sistemų S-400 dalis, teigia Kremlius

ELTA 2019.04.11 17:14

Turkija gali pati pradėti zenitinių raketų sistemų S-400 „Triumf“ dalių gamybą, teigia Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Nekalbame apie visapusišką S-400 dalių gamybą, bet galime kalbėtis apie kai kurių dalių gamybą Turkijoje“, – sakė D. Peskovas.

Po susitikimo su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu pirmadienį V. Putinas tikino, kad į besivystančius dvišalės prekybos santykius gali būti įtrauktas ir bendradarbiavimas karinės įrangos gamybos srityje.

Praėjusią savaitę JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as pareiškė, kad Vašingtonas nestovės šalia tuo metu, kai NATO narė perka ginkluotę iš Rusijos.

„Turkija turi pasirinkti – ji nori likti svarbia sėkmingiausio karinio aljanso pasaulio istorijoje nare, ar rizikuoti šia partneryste priimant tokius neapgalvotus sprendimus, kurie kenkia visam Aljansui“, – sakė M. Pence'as.

Anksčiau R. T. Erdoganas, atmesdamas Vašingtono siūlymą įsigyti „Patriot“ raketų sistemas, pareiškė, kad Turkija tęs rusiškų raketų sistemų įsigijimą.

„Susitarėme su Rusija dėl S-400 pirkimo, negalime dabar to atšaukti. Tai jau padaryta“, – žurnalistams sakė R. T. Erdoganas. Pasak Turkijos lyderio, šalis tikisi jau šių metų liepą sulaukti rusiškų S-400 sistemų pristatymo.

Turkija ir Rusija dėl S-400 „Triumf“ pirkimo pradėjo derėtis 2016 m., o sandoris patvirtintas 2017-ųjų rugsėjo 12 d. Turkija taps pirmąja NATO valstybe nare, savo šalyje naudojančia rusiškas S-400 raketų sistemas. S-400 „Triumf“ sistemos, kaip ne kartą tikino ekspertai, yra nesuderinamos su dabartinėmis NATO priešraketinėmis sistemomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi