Pasaulyje

2019.04.11 17:30

Į Rusijos kalėjimus sugrįžo joga: nuogąstauta, kad kaliniai virsta gėjais

LRT.lt2019.04.11 17:30

Praeitą mėnesį dviejuose Maskvos kalėjimuose Rusijos valdžia nutraukė vykstančius kundalini jogos užsiėmimus baimindamasi, kad joga gali sutrikdyti kalėjimų ramybę. Vietinė žiniasklaida pranešė, kad vienas religingas mokslininkas ir konservatyvi įstatymų leidėja susirūpino, kad joga gali paversti kalinius gėjais, dėl ko kalėjimuose kiltų riaušės.

Vietiniame laikraštyje „Moskovsky Komsomolets“ buvo cituojamas pagrindiniu šalies sektantizmo ekspertu laikomo profesoriaus Aleksandro Dvorkino laiškas Rusijos parlamento aukštųjų rūmų narei Jelenai Mizulinai. Laiške skelbiama, kad „jogos pozos sukelia nekontroliuojamą seksualinį susijaudinimą, nulemiantį kalinių homoseksualumą“, rašo portalas „Vice“.

Pasak „The Moscow Times“, pats A. Dvorkinas jiems tvirtino, kad jo žodžiai buvo išimti iš konteksto ir jį citavusį žurnalistą apkaltino interesų konfliktu. Tuo tarpu J. Mizulina šią istoriją pavadino „netikromis naujienomis“.

Naujienų portalas „Radio Free Europe“ pranešė, kad laiškas iš tiesų buvo skirtas Rusijos generaliniui prokurorui Jurijui Čaikai. Laiškas turėjęs paskatinti pareigūną patyrinėti jogos užsiėmimų teisėtumą bei įspėti apie kalėjimų sistemoje kilsiančius neramumus, jei juose ir toliau bus tęsiami jogos užsiėmimai. Panašu, kad labiausiai baiminamasi buvo dėl to, kad joga užsiiminėjantys aptarnavimo srityje dirbantys kaliniai taps homoseksualiais, o kartu su jais bausmę atliekantys asmenys nenorės „imti maisto iš gėjų rankų“, todėl gali kilti bado streikai ir riaušės.

Laiškas atnešė rezultatų – jogos užsiėmimai buvo nutraukti. Bet kalėjimo valdžia nutarė vėl leisti kaliniams užsiiminėti joga, pabrėždama jos teikiamą naudą sveikatai.

Federalinės bausmių vykdymo tarnybos vadovo pavaduotojas Valerijus Maksimenko „Govorit Moskva“ sakė, kad „Užsiėmimai bus tęsiami. Atlikome studiją, kuri atskleidė, kad joga užsiiminėjantiems žmonėms daug rečiau prireikia gydytojų pagalbos. Tai – labai teigiamas efektas (…) ir tai būtina išplėsti ir kitose institucijose. Ne tik Maskvoje, bet ir visoje šalyje.“

V. Maksimenko A. Dvorkiną pavadino pseudo gydytoju ir „keistu žmogumi“ bei tvirtai paneigė tvirtinimus, kad joga gali būti homoseksualumo priežastimi. „Šio vyruko pasaulėžiūra – senovinė, – kalbėjo jis. – Gyvename demokratinėje šalyje, tad žmonės gali daryti ką panorėję, kol tai neprieštarauja įstatymui“, – kalbėjo V. Maksimenko.

Taip pat jis pažymėjo, kad jogos užsiėmimų sėkmė nulėmė ir tai, jog kalėjimuose norima pradėti vesti naujus čigongo užsiėmimus, kurių metu praktikuojami lėti judesiai ir suderintas kvėpavimas.

„Visas pasaulis tuo užsiiminėja ir tai dar niekam nepakenkė, – kalbėjo V. Maksimenko. – Ir tai nei vieno nepavers gėjumi. Net jei taip ir nutiktų, mūsų demokratinėje valstybėje kiekvienas turi teisę rinktis ir gyventi taip, kaip nori.“

„Kaltinimai už homoseksualumą neegzistuoja. O žmonėms, kurie jų reikalauja, reiktų atidžiai pasižiūrėti į save“, – kalbėjo V. Maksimenko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt