Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Graikijos rinkimai: kairiųjų lyderis ketina nepaklusti ES

ELTA 2015.02.12 21:37

Graikijos kairiųjų partijos „Syriza“ lyderis Alexis Tsipras perspėjo Europos Sąjungą (ES), kad ši nemėgintų jo įbauginti, jei jo partija laimės sekmadienį vyksiančius parlamento rinkimus, pranešė BBC.

Graikijos kairiųjų partijos „Syriza“ lyderis Alexis Tsipras perspėjo Europos Sąjungą (ES), kad ši nemėgintų jo įbauginti, jei jo partija laimės sekmadienį vyksiančius parlamento rinkimus, pranešė BBC.

Jis sakė reporteriams, kad yra pasiryžęs sukurti naują vyriausybę, kuri atšauktų paskutinį finansinės paramos paketą ir sudarytų naują ekonomikos planą, kurio pagrindas – augimas ir darbo vietų kūrimas. Jis tvirtino, kad Graikija liks euro zonoje.

A. Tsipro oponentai perspėjo, kad jei „Syriza“ laimės rinkimus, šaliai grės pasitraukimas iš euro zonos ir ekonominė katastrofa. Pagrindinės Graikijos konservatorių partijos Naujoji demokratija patarėjas sakė, kad dėl „Syriza“ ekonomikos planų šalis pavirs dykyne.

Korespondentai teigia, kad rinkėjai neapsisprendę ir prognozuoti rinkimų baigtį sunku. Pagal Graikijos įstatymus, likus dviem savaitėms iki rinkimų nebegalima daryti apklausų. Paskutinės apklausos rodė, kad Naujoji demokratija ir „Syriza“ surinktų maždaug vienodai balsų.

Kalbėdamas sostinėje Atėnuose A. Tsipras sakė, kad ES nepavyks jo „šantažuoti ar jam grasinti“, jei jis laimės rinkimus. Jis teigė, kad susitarimas su ES dėl finansinės paramos jau yra praeitis, o „pirmadienį jis taps istorija“.

37 metų amžiaus kairiųjų lyderis teigė bandysiąs įtikinti ES vadovus, kad jie negali sau leisti pašalinti Graikiją iš euro zonos. Pasak jo, jei viena iš 17 euro zonos šalių žlugs, krizė taps nevaldoma ir apims ne tik Graikiją, bet ir Europos pietines valstybes. A. Tsipras teigė, kad tokiu atveju subyrėtų visa euro zona.

Kairiųjų lyderis sakė, kad jei jo partija laimės rinkimus, įves viešą ir socialinę bankų kontrolę, kad indėlių turėtojai jaustųsi saugūs. Jie taip pat ketina padidinti mokesčius daug uždirbantiems verslininkams ir korporacijoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi