Pasaulyje

2019.04.11 12:05

Vatikanas svarstys, ar islamistų nužudytą prancūzų kunigą paskelbti palaimintuoju

BNS 2019.04.11 12:05

Vatikanas trečiadienį priėmė didelės apimties dosjė su prašymu užvesti 2016 metais džihadistų nužudyto Prancūzijos katalikų kunigo beatifikacijos (paskelbimo palaimintuoju) bylą.

Beatifikacija yra pirmasis žingsnis į paskelbimą šventuoju (kanonizaciją).

Dosjė Vatikano Šventųjų skelbimo kongregacijai perdavė Prancūzijos šiaurėje esančio Ruano, kur buvo nužudytas kunigas Jacques'as Hamelis, arkivyskupas Dominique'as Lebrunas. Visa medžiaga buvo sudėta į šešias sunkias kartonines dėžes. 

Beatifikacijos ir kanonizacijos procesus prižiūrinčios institucijos vadovas kardinolas Angelo Becciu pasitiko D. Lebruną ir maždaug 40 jaunuolių delegaciją puošnioje salėje su popiežių potrretais. 

Kardinolas sakė, kad Šventųjų skelbimo kongregacija šiuo metu nagrinėja apie 1 500 bylų, tačiau J. Hamelio byla popiežiui Pranciškui yra „prioritetinė“. 

2016 metų liepos 26 dieną du 19-mečiai džihadistai įsiveržė į bažnyčią Sent Etjen diu Ruvrė miestelyje ir parapijiečių akivaizdoje perrėžė gerklę rytines mišias aukojusiam 85 metų J. Hameliui. 

Visuomenę sukrėtęs šiurpus nužudymas buvo įvykdytas dvi savaitės po to, kai vienas islamistas nukreipė 19 tonų sunkvežimį į minią, šventusią Bastilijos paėmimo dieną Nicos pakrantėje, ir nužudė 86 žmones.    

Kunigą nužudžiusius jaunuolius, kurie buvo prisiekę ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“, nukovė policija. 

Kadangi J. Hamelis yra laikomas „kankiniu“, jo paskelbimui palaimintuoju ir šventuoju nėra būtini jam priskiriami stebuklai.