Pasaulyje

2019.04.11 11:33

Naujuoju Talino meru greičiausiai taps Kazachstane gimęs korėjietis

BNS 2019.04.11 11:33

Taline ketvirtadienį vyks naujojo Estijos sostinės mero rinkimai, o vienintelis oficialus kandidatas yra daugumą miesto taryboje turinčios Centro partijos pirmininko pavaduotojas Mihhailas Kolvartas – Kazachstane gimęs rusakalbis korėjietis.

Pasak politikos apžvalgininkų ir žiniasklaidos, kadangi Centro partija Talino taryboje turi daugumą, 41 metų M. Kolvartas veikiausiai bus patvirtintas sostinės meru.

Po kovo 3-ąją vykusių visuotinių rinkimų ankstesnis sostinės meras Taavi Aasas perėjo dirbti į šalies parlamentą.

Kazachstano mieste Kyzylordoje gimęs M. Kolvertas aktyviai rūpinosi rusų kalbos apsauga Estijoje ir šalies sporto plėtra. 2010 metais jis buvo išrinktas į Rusiškų mokyklų tarybą, kurios tikslas – išsaugoti Estijoje mokymą rusų kalba. 2011 metais M. Kolvertas buvo paskirtas Talino mero pavaduotoju jaunimo, sporto, kultūros, integracijos ir švietimo reikalams.

1992 metais jis įkūrė Estijos tekvondo sąjungą.

Po balandžio 6-ąją pasibaigusių Centro partijos derybų dėl koalicijos su konservatyviąja partija „Isamaa“ („Tėvynė“) ir Konservatyviąja liaudies partija (EKRE), per rinkimų kampaniją pasisakiusiomis už mokymo rusų kalba panaikinimą, M. Kolvertas sakė: „Turime koalicijos sutartį, nenumatančią Pagrindinių mokyklų ir gimnazijų įstatymo pakeitimų – tai yra, nėra perėjimo prie estų kalbos. Taip pat esama tam tikros pažangos pilietybės klausimu. Negalėjau nebalsuoti už šią koalicijos sutartį.“