Pasaulyje

2015.05.14 14:15

Pakistane įvykdytas žiaurus išpuolis prieš religines mažumas

DELFI.lt2015.05.14 14:15

Trečiadienį Pakistano Karačio mieste ginkluoti vyrai motociklais privažiavo prie religinės mažumos narius vežusio autobuso ir surengė kruviną ataką, per kurią mažiausiai 43 žmonės žuvo, o dar 19 buvo sužeisti, skelbia CNN.

Trečiadienį Pakistano Karačio mieste ginkluoti vyrai motociklais privažiavo prie religinės mažumos narius vežusio autobuso ir surengė kruviną ataką, per kurią mažiausiai 43 žmonės žuvo, o dar 19 buvo sužeisti, skelbia CNN.

Skelbiama, kad šeši užpuolikai į žmones autobuse šaudė iš 9 milimetrų pistoletų, teigia vietos policijos pareigūnai.

Po incidento autobusas buvo nuvežtas į ligoninės automobilių stovėjimo aikštelę. Visas jo šonas suvarpytas kulkų, sako Memeno medicinos instituto ligoninės Karačyje atstovė Salma Wahid. Ji patvirtino, kad dauguma žmonių sunkiai sužeisti.Skelbiama, kad autobusu vyko ismailizmą išpažįstančiųjų bendruomenei priklausys vyrai, moterys ir vaikai, sakė Pakistano piliečių ir policijos bendradarbiavimo komiteto atstovas Ahmedas Chinoy`us.

Ismailizmas – šiizmo atšaka. Skirtingai nuo kitų šiitų grupių, ismailizmo sekėjai anksčiau į Pakistano teroristų akiratį nepakliūdavo.
„Tai pirmasis toks išpuolis prieš ismailizmą išpažįstančiųjų bendruomenę. Nieko panašaus nėra buvę“, – teigia Pakistano žmogaus teisių komisijos pirmininkė Zohra Yusuf.

Šaudė į galvą

Panašu, kad užpuolikai atakai buvo pasirengę. Dauguma aukų mirė nuo kulkų į galvą, teigia vietos policijos atstovas Piras Muhammadas Shahas. Iš viso žuvo 26 vyrai ir 17 moterų. Jauniausiai aukai – vos 16 metų.

Pirmieji atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė šiitams kenkianti teroristų organizacija „Jundullah“ – prisipažinimą pateikė organizacijos atstovas. Jo teigimu, išpuolį įvykdė keturi maištininkai, o ne šeši, kaip kad teigia policijos pareigūnai.

„Tokie išpuoliai nesiliaus“, – perspėjo atstovas ir pabrėžė, kad pagrindiniais taikiniais ir toliau išliks šiitai bei Ahmani bendruomenei priklausantieji.

Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė ir Pakistano Talibanas, vadovaudamas Mullaho Fazlullaho. Jie teigia talkinę „Jundullah“ teroristams. Tretieji, prisiėmę atsakomybę – „Islamo valstybės“ atšaka Afganistane ir Pakistane „Chorasano islamistinė valstybė“.

Kovos su terorizmu centro darbuotojas Donas Rassleris, besispecializuojantis Pakistano teroristinių organizacijų srityje, teigia, kad neaišku, kas iš tikrųjų įvykdė išpuolį. Taip pat neaišku, kas sieja „Judullah“ ir „Islamo valstybę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt