Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.11 08:20

JAV – mirtinas gripo protrūkis

15min.lt 2013.01.11 08:20

Mirtino gripo protrūkis JAV jau nusinešė 18 vaikų gyvybes. Šiemet virusas daug rimtesnis nei ankstesniais metais, skelbia „India Times“.

Mirtino gripo protrūkis JAV jau nusinešė 18 vaikų gyvybes. Šiemet virusas daug rimtesnis nei ankstesniais metais, skelbia „India Times“.

„Tai blogiausias sezonas nuo 2003–2004 metų“, – sakė Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius Anthony Fauci. Pasak jo, šiemet gripo atmaina, kankinanti tūkstančius žmonių visoje šalyje, yra ypač sunki.

„Gripo tipas yra vienas rimtesnių. Tai H3N2 virusas, kuris istoriškai yra daug sudėtingesnis nei kito tipo virusai“, – sakė direktorius.

Federalinės sveikatos apsaugos pareigūnų duomenimis, epidemija JAV prasidėjo gruodžio pradžioje, visoje šalyje į ligonines jau buvo paguldyta apie 2 200 žmonių. Ypač stipriai virusas įsisiautėjo Bostone, mieste paskelbta epidemija. Iki šiol gripu Bostone susirgo 700 žmonių, beveik 10 kartų daugiau nei pernai tokiu pat metu.

Bostono meras Thomas Menino teigė, kad tai pats blogiausias gripo sezonas nuo 2009 metų ir žmonės gripą turėtų įvertinti kaip rimtą grėsmę.

„Jei dar to nepadarėte, raginu visus pasiskiepyti. Tai geriausias dalykas, kurį galite padaryti, siekiant apsaugoti save ir savo šeimą. Jei sergate, prašau, likite namuose“, – sakė jis.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro vadovas Joe Bresee nesiryžo prognozuoti, kaip stipriai išplis šis virusas.

„Galime tik pasakyti, jog vis daugiau žmonių serga gripu ir mes gauname pranešimų apie sunkius atvejus, kurie baigiasi ligoninėse“, – pasakojo jis.

Gripas kasmet siaučia JAV, kaip ir kitose šalyse, milijonus žmonių dėl karščiavimo, kosulio, šaltkrėčio prikaustydamas prie lovos.

Atlantos valstijoje į ligoninių priėmimo skyrius kasdien kreipiasi dešimtys žmonių. Pensilvanijoje, Aleno mieste, viena ligoninė buvo priversta lauke pastatyti didelę palapinę, nes visų susirgusiųjų nebeturėjo, kur gydyti.

Šalyje pradėta kampanija, kuria siekiama, kad nuo gripo būtų paskiepyti visi sveikatos priežiūros darbuotojai. Pasiskiepyti aktyviai raginami ir gyventojai. Visų prašoma laikytis elementarių higienos taisyklių, visų pirma itin dažnai plauti rankas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi