Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.11 08:00

Per išpuolių seriją Pakistane žuvo daugiau kaip 100 žmonių

ELTA 2013.01.11 08:00

Per seriją išpuolių ketvirtadienį Pakistane žuvo mažiausiai 115 žmonių, daugiau kaip 80 jų – populiariame biliardo salone, praneša agentūros.

Per seriją išpuolių ketvirtadienį Pakistane žuvo mažiausiai 115 žmonių, daugiau kaip 80 jų – populiariame biliardo salone, praneša agentūros.

Žaidimų salone Kvetos mieste penkių minučių intervalu nugriaudėjo du sprogimai. Dar 120 asmenų čia buvo sužeisti. Kitos aukos žuvo per teroro aktus Kvetos parduotuvių kvartale bei mečetėje Mingoros mieste Pakistano šiaurės vakaruose.

Per išpuolį biliardo salone šiitų vyraujamame Kvetos rajone, policijos duomenimis, žuvo ir policininkų, žurnalistų bei gelbėtojų, kurie po pirmojo sprogimo atskubėjo į įvykio vietą. Po antrojo sprogimo įgriuvo pastato stogas, daugelis aukų buvo palaidota po griuvėsiais.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė sekta „Lashkar-e-Jhangvi“. Ji teigia pradžioje į saloną nusiuntusi savižudį, o po to nuotoliniu valdymu susprogdinusi užminuotą automobilį.

Radikalių sunitų atakos prieš šiitų mažumą Pakistane nėra retenybė.

Prieš tai per sprogimą Kvetos parduotuvių kvartale žuvo 12 žmonių ir daugiau kaip 40 buvo sužeisi. Šis išpuolis buvo nukreiptas prieš sukarinto dalinio karius. Atsakomybę dėl jo prisiėmė separatistinė grupuotė „Suvienyta Beludžistano armija“. Beludžistane separatistai sukilėliai ir kovingieji islamistai neretai taikosi į vyriausybines pajėgas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi