Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.10 22:58

Airija ES žada ekonominį stabilumą ir augimą

Šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Airija žada Europai ekonomikos stabilumą ir augimą, taip pat ketina skatinti naujų darbo vietų kūrimą. Airija pati vis dar bando atsigauti po gilios recesijos, šalyje didelis nedarbas. 

Šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Airija žada Europai ekonomikos stabilumą ir augimą, taip pat ketina skatinti naujų darbo vietų kūrimą. Airija pati vis dar bando atsigauti po gilios recesijos, šalyje didelis nedarbas.

Dubline lankęsi Europos Komisijos ir kitų europinių institucijų vadovai Airijos žmones gyrė už jų kantrybę krizės metais.

Kipro simboliką Briuselyje keičia Airijos. Septintą kartą pirmininkaujanti Airija Tarybos pastate į orą iškėlė milžinišką balioną, kuris šviesomis ir garsais reaguoja į praeivius. Airiai sako, kad šis meno kūrinys rodo šiuolaikinių technologijų ir tradicinio meno sąveiką. Bet ne menas, o euro zonos ekonomika šiandien yra visos Europos Sąjungos galvos skausmas.

Pirmininkavimo vaidmenį Airija gauna vis dar bandydama atsitiesti po sunkios bankų krizės, kuri skaudžiai kirto per valstybės biudžetą – Airijai iš tarptautinių fondų teko skolintis milijardus eurų.

Su jos vyriausybės ministrais susitikę Europos Komisijos nariai, be gerų žodžių apie pamažu atsigaunančią šalies ekonomiką, minėjo ir itin didelį Airijos jaunimo nedarbą bei vieną aukščiausių Europos Sąjungoje biudžeto deficitą.

„Pora pastarųjų metų buvo nelengvi Airijos žmonėms. Tam, kad valstybė atsigautų, jie turėjo pasiaukoti. Tikiu, kad reformos buvo naudingos – dabar ekonomika auga sparčiau nei tikėtasi, biudžeto deficitas mažesnis, nei planuota, ir Airija pamažu grįžta į finansų rinkas. Sėkmingas vertybinių popierių aukcionas šią savaitę parodė, kad investuotojai gerai vertina Airijos pastangas. Tačiau lieka dar keli svarbūs iššūkiai – nedarbas ir biudžeto deficitas pernelyg dideli“, – teigė  Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Airiai, priešingai nei kaimynystėje esantys britai, didžiuojasi naryste Europos Sąjungoje, trunkančia jau 40 metų, ir mano, kad ši Bendrija padėjo Airijai iš pasaulio užmiršto kampelio tapti viena turtingiausių Europos šalių.

„Airijos žmonės ir vyriausybė parodė pragmatiškumą ir kantrybę sprendžiant finansų problemas. Airija gali jau šiais metais pasitraukti iš Tarptautinės paramos programos, nes mes vertiname savo ekonomikos nepriklausomumą. Kaip ir anksčiau, dabar galėsime prisidėti kurdami Europos Sąjungos gerovę. Stipriai tikiu šios organizacijos vieta globaliame pasaulyje, todėl mano vyriausybė glaudžiai bendradarbiaus su Europos Sąjungos Taryba, Komisija ir Parlamentu tam, kad parodytume, jog Airija ne tik gali ištaisyti savo problemas, bet ir būti pavyzdys kitiems“, – kalbėjo Airijos ministras pirmininkas Enda Kenny.

Pirmininkaujančios Airijos šį pusmetį laukia sudėtingos derybos su Europos Parlamentu dėl Bendrijos septynerių metų biudžeto teisės aktų, taip pat tolimesnis bankų sąjungos kūrimas euro zonoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi