Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.10 18:16

Laivo katastrofą išgyvenusieji Džilijo saloje nelaukiami

LRT.lt 2013.01.10 18:16

Prie Italijos krantų prieš metus sudužusio kruizinio laivo „Costa Concordia“ savininkai paragino katastrofą išgyvenusius žmones per nelaimės metines nevykti į Džilijo salą. 

Prie Italijos krantų prieš metus sudužusio kruizinio laivo „Costa Concordia“ savininkai paragino katastrofą išgyvenusius žmones per nelaimės metines nevykti į Džilijo salą.

Laiške, šią savaitę išsiųstame 3,2 tūkst. keleivių, sausio 13-osios naktį buvusiems laive, „Costa Crociere“ teigia, kad sekmadienio ceremonija yra „momentas, skirtas šeimoms tų, kurių su mumis jau nebėra“.

„Esame tikri, kad suprasite, kad dėl logistinių priežasčių negalime tą dieną jūsų visų pakviesti į salą ir gerbsite privatumą, kurio šiuo sudėtingu momentu pageidavo aukų šeimos“, – teigiama laiške, kurį gavo ir naujienų agentūra AFP.

Laiškas sukėlė kai kurių keleivių pyktį. Kruiziniame laive plaukę prancūzai teigia, kad daugelį jų tragedija, per kurią žuvo 32 žmonės, traumavo, tad jie turi teisę dalyvauti ceremonijoje.

„Costa“ nuo pat pradžių laikėsi nežmogiško ir nepriimtino požiūrio“, – teigė Anne Decre iš Prancūzijos išgyvenusiųjų draugijos, kurios nariai, nepaisydami kompanijos raginimų, žada šeštadienį keliauti į Džilijo salą.

„Jie bandė nupirkti mūsų tylą, pasiūlydami 100 eurų kelionei į Paryžių, vieną iš dešimties vietų visame pasaulyje, kur bus minimos nelaimės metinės. Salos gyventojai mus supranta. Mes norime ten nuvykti padėkoti už tai, ką jie dėl mūsų tą naktį padarė“, – kalbėjo ji.

Laiške  „Costa“ teigė „nuoširdžiai išgyvenanti skausmą ir liūdesį“ visų, kurie tapo nelaimės dalyviais. Laivui užplaukus ant seklumos ir apvirtus, žmonės buvo priversti tamsoje šokti į ledinį vandenį.

Bendriją taip pat papiktino sprendimas visus išgyvenusius tragediją susodinti į paskutinį keltą, plaukiantį sausumą, dar prieš tai, kai 20.45 val. Grinvičo laiku avarijos akimirka bus prisiminta tylos minute.

Vėliau to atsisakyta, nes sala pasiūlė specialaus kelto paslaugas, kuris minėjimo dalyvius parplukdys jam pasibaigus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi