Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.10 19:47

Vatikanas pradeda tyrimą dėl paslaptingo paauglės dingimo 1983 metais

BNS 2019.04.10 19:47

Vatikanas pradeda vidinį tyrimą dėl paauglės Emanuelos Orlandi dingimo 1983 metais, tapusio viena tamsiausių Italijos neįmintų paslapčių, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Šventasis sostas „nurodė pradėti tyrimą“, italų žurnalistus informavo šeimos teisininkė Laura Sgro.

Tuo metu Vatikanas atsisakė komentuoti šią informaciją.

15-metė E. Orlandi, Vatikano policijos pajėgų nario duktė, paskutinį kartą buvo matyta išeinanti iš muzikos pamokos. Kelis dešimtmečius sklando įvairios teorijos, susijusios su jos dingimu ir galima merginos palaikų buvimo vieta.

Praėjusį mėnesį Vatikanas pareiškė, kad leis atverti jo teritorijoje esantį kapą ir patikrinti, ar jame nėra mergaitės palaikų po to, kai L. Sgro gavo anoniminį pranešimą, raginantį patikrinti marmuriniu antkapiu uždengtą kapą.

Remiantis viena iš iškeltų versijų, mergaitę galėjo pagrobti organizuota nusikaltėlių gauja, norėjusi paspausti Vatikano pareigūnus ir susigrąžinti paskolą.

Kiti kalba, kad mergaitė buvo pagrobta siekiant priversti iš kalėjimo paleisti Mehmetą Ali Agcą, kuris 1981 metais pasikėsino į popiežių Joną Paulių II.

„Po 35 metus (trukusio Vatikano) nesugebėjimo bendradarbiauti pradėtas tyrimas yra svarbus žingsnis“, – sakė dingusios mergaitės brolis Pietro žurnalistams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi