Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.10 17:54

Teismas nurodė sulaikyti buvusį Peru prezidentą Kuczynski

BNS 2019.04.10 17:54

Peru teismas trečiadienį nurodė 10 parų sulaikyti buvusį šalies prezidentą Pedro Pablo Kuczynski, vykdant tyrimą dėl kyšininkavimo skandalo, kurio centre atsidūrė Brazilijos statybų milžinė „Odebrecht“.

Teismo pareigūnai sako, kad 80-metis eksprezidentas, pernai atsistatydinęs dėl šio skandalo, areštinėje praleis 10 parų „dėl įtariamo pinigų plovimo nusikaltimo „Odebrecht“ byloje“.

P. P. Kuczynski problemos susijusios su 782 tūkst. JAV dolerių, kuriuos prieš daugiau nei dešimtmetį Brazilijos bendrovė „Odebrecht“ sumokėjo jo privačiai konsultacijų įmonei. Daugelį mėnesių Peru prezidentas tvirtino, kad jo ir „Odebrecht“ nesiejo jokie politiniai ar verslo ryšiai.

Trys P. P. Kuczynski pirmtakai buvo patekę į tyrėjų taikiklį dėl kaltinimų gavus kyšių iš „Odebrecht“. 

„Odebrecht“ pripažino Lotynų Amerikos politikams sumokėjusi iš viso apie 800 mln. JAV dolerių kyšių. Iš šios sumos 29 mln. JAV dolerių buvo sumokėti Peru politikams. 

„Odebrecht“ skandalas įtraukė virtinę įtakingiausių regiono politikų ir smarkiai supurtė Peru. Du buvę šios šalies prezidentai yra kaltinami gavę kyšių iš šios brazilų statybų milžinės. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi