Pasaulyje

2019.04.10 17:05

Nužudyto žurnalisto Khashoggi šeima neigia iš Saudo Arabijos valdžios priėmusi pinigų

BNS 2019.04.10 17:05

Nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi šeimos nariai trečiadienį paneigė, kad bando be teismo susitarti su Saudo Arabijos pareigūnais, po spaudoje pasirodžiusių pranešimų, kad žurnalisto sūnūs gavo tam tikras išmokas.

„Šiuo metu vyksta teismas, ir apie jokį susitarimą be teismo nebuvo ir nėra kalbama“, – sakoma Salaho Khashoggi pareiškime, kuris buvo paskelbtas jo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ anglų kalba.

Laikraštis „The Washington Post“ balandžio 1 dieną pranešė, kad J. Khashoggi vaikai, įskaitant Salahą, gavo daug milijonų dolerių kainuojančius namus ir kas mėnesį iš valdžios gauna tūkstančius dolerių.

Su šiuo dienraščiu bendradarbiavęs Saudo Arabijos valdžios kritikas J. Khashoggi buvo nužudytas praėjusį spalį Saudo Arabijos konsulate Stambule, o jo kūnas buvo sukapotas.

Žurnalistą nužudė Rijado atsiųsta 15 smogikų grupė. Jo palaikai iki šiol nerasti.

Įtakingiausiu karalystės žmogumi laikomas sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas buvo apkaltintas organizavęs šią žmogžudystę, tačiau vietos tyrėjai vėliau pareiškė, kad princas su šiuo nužudymu nebuvo susijęs.

Pradžioje Saudo Arabija tvirtino neturinti jokios informacijos apie dingusio žurnalisto likimą, bet vėliau dėl jo mirties apkaltino dvigubus agentus.

Saudo Arabijos prokuratūra dėl žurnalisto nužudymo kaltinimus pateikė 11 asmenų.