Naujienų srautas

Pasaulyje2019.04.10 16:42

ES pareiškė nebijanti „Brexito“ be sutarties, nes yra jam pasiruošusi

BNS 2019.04.10 16:42

Europos Komisija trečiadienį aptarė pasiruošimo „Brexitui“ be sutarties eigą ir priėjo išvadą, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi tokiam scenarijui, pareiškė EK atstovas Margaritis Schinas.

„Prieš šiandien vyksiantį eilinį Europos Vadovų Tarybos posėdį dėl (ES sutarties) 50-ojo straipsnio komisarų kolegija apibendrino pasiruošimą „Brexitui“ be sutarties (perspektyvai)", – Briuselyje per spaudos konferenciją kalbėjo pareigūnas.

„Šiandien išleidome valstybėms narėms skirtas praktines gaires, apimančias penkias sritis: piliečių teisę gyventi ir į socialinę apsaugą, duomenų apsaugą, sveikatos apsaugą ir medicinos įrangą, policijos ir teisinį bendradarbiavimą baudžiamosios teisės srityje ir žvejybą“, – pažymėjo M. Schinas.

Pasak jo, šios priemonės tikslas – koordinuoti Bendrijos veiksmus, jei Jungtinė Karalystė išstos iš bloko be susitarimo balandžio 12 dieną ar vėliau.

„Kalbame apie tai, kad išsaugotume koordinuotą požiūrį laikotarpio be susitarimo metu, jei toks bus. Nepasiektos sutarties scenarijus nulems nemažai problemų, ir tai yra nepageidautina. Tačiau būtina, kad Europos Sąjunga būtų visiškai pasiruošusi“, – pabrėžė EK atstovas.

„Akivaizdu, kad („Brexitas“ be sutarties) yra ne tai, ko siekiame, bet mes to nebijome, esame pasiruošę“, – teigė jis.

M. Schinas taip pat informavo, kad EK paviešino visus atitinkamus dokumentus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi