Pasaulyje

2019.04.10 15:35

Gaisras Bankoko dangoraižyje: pranešama apie žuvusiuosius, kai kas ryžosi šokti iš liepsnojančio pastato

LRT.lt, BNS 2019.04.10 15:35

Trečiadienio pavakarę didžiuliame Tailando sostinės Bankoko prekybos centre kilo gaisras. Kaip praneša Tailando pareigūnai, žuvo mažiausiai trys žmonės, dar septyni sužeisti, rašo portalas „ABC News“.

Gaisras, įsiplieskęs Bankoko „Central World“ komplekse, kuriame taip pat yra įsikūręs viešbutis bei dangoraižis su įvairiomis verslo įmonėmis, buvo palyginti nedidelis, tačiau dėl jo buvo paskelbta prekybos centro evakuacija.

Priešgaisrinis departamentas nurodė, kad liepsnos jau užgesintos.

Daug gyventojų turinčiame mieste gaisras kilo per pačią piko valandą. Mieste aidėjo greitosios pagalbos tarnybų automobilių sirenos, kai vykdami į nelaimės vietą jie bandė prasisprausti pro transporto spūstis.

Kaip rašo, „The Washington Post“, Bankoko gubernatorius Assawinas Kwanmuangas prie pastato susirinkusiems žurnalistams patvirtino, kad gaisro metu žuvo trys asmenys – vienas įvykio vietoje, kiti du – ligoninėje. Jis informavo, kad bent dar 7 asmenys buvo sužeisti.

Tailando žiniasklaida pranešė, kad bent vienas iš žuvusiųjų iššoko iš liepsnojančio pastato.

Assawinas Kwanmuangas teigė, kad gaisras prasidėjo dokumentų saugykloje, esančioje 8-ame vieno iš kompleską sudarančių dangoraižių aukšte.

Vos prasidėjus gaisrui socialinės žiniasklaidos puslapiuose vartotojai ėmė dalintis vaizdo klipais ir nuotraukomis, kuriose matyti, kaip iš komplekso kyla juodi dūmai.

Šimtai apsipirkti atėjusių žmonių buvo evakuoti į netoli prekybos centro esančią aikštę.

„Central World“ yra įsikūręs kelių sankirtoje, apsuptoje didžiulių prekybos kompleksų, šventyklų ir daugiaaukščių viešbučių, kur apsistoja užsienio turistai. Jis yra netoli svarbios Bankoko geležinkelio linijų sankirtos ir Eravano (Airavano) šventyklos, kur per sprogimą 2015 metais žuvo mažiausiai 20 žmonių.

Gaisras kilo tokiu metu, kai paprastai prekybos centre būna daugybė pirkėjų, atėjusių apsipirkti arba pavalgyti ten esančiuose restoranuose.

Kompleksas „Central World“ buvo vienas iš keleto Bankoko pastatų, padegtų per antivyriausybinius protestus 2010 metais.