Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rytų Ukrainoje žuvo penki kareiviai

ELTA2015.09.08 13:45

Per mūšius su prorusiškais separatistais Donbaso regione žuvo mažiausiai penki ukrainiečių kariai, dar 12 buvo sužeisti.

Per mūšius su prorusiškais separatistais Donbaso regione žuvo mažiausiai penki ukrainiečių kariai, dar 12 buvo sužeisti.

„Per praėjusias 24 valandas padėtis paaštrėjo“, – trečiadienį Kijeve sakė karinis atstovas Andrejus Lysenka. Jo duomenimis, keturi kariai žuvo per minos sprogimą netoli Avdivkos – vietovės prie Donecko oro uosto, kurią kontroliuoja kariuomenė.

Dar vienas karys gyvybę prarado prie Svitlodarsko, esančio netoli Debalcevės – strategiškai svarbaus geležinkelio mazgo, kurį separatistai užėmė vasarį.

A. Lysenka kaltino sukilėlius, kad jie, nepaisydami paliaubų ir sutarto karo technikos atitraukimo iš fronto teritorijos, vėl naudoja sunkiąją artileriją. Prorusiški analogiškai kaltina vyriausybinius dalinius paliaubų pažeidimais.

Baltarusijos sostinėje Minske pasikalbėti su sukilėliais susitiko Ukrainos kontaktinės grupės atstovai. Susitikime kalbama apie vasarį sutarto taikos plano įgyvendinimą.

Prieš susitikimą Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Kijeve pareikalavo įgyvendinti taikos planą. Susitarimas numato ir rinkimus bei Donbaso ekonominės blokados nutraukimą.

JT duomenimis, konfliktas tarp separatistų ir Ukrainos vyriausybinių dalinių per praėjusius 13 mėnesių nusinešė daugiau kaip 6 100 žmonių gyvybių, daugiau kaip 1 mln. gyventojų paliko savo namus.