Pasaulyje

2019.04.10 14:19

Indijoje filmas apie premjerą bus rodomas tik po rinkimų

BNS, LRT.lt 2019.04.10 14:19

Biografinė juosta apie Indijos vyriausybės vadovą Narendrą Modi, jo oponentų vadinama propagandiniu filmu, galės būti pristatyta žiūrovams tik po nacionalinių rinkimų, trečiadienį nusprendė rinkimų procesą prižiūrinti vyriausybinė institucija.

Indijos rinkimų komisija pažymėjo, kad biografinis filmas, „potencialiai galintis sutrikdyti vienodas konkurencijos sąlygas per rinkimus, neturėtų būti rodomas“. 

Pagal Indijos rinkimų įstatymus, bet kokia agitacinio turinio medžiaga, įskaitant reklamą, filmus ir netgi socialinės žiniasklaidos turinį, gali būti skelbiama tik gavus išankstinį Rinkimų komisijos pritarimą.   

Didžiausia opozicinė Kongreso partija tvirtina, kad filme N. Modi nušviečiamas itin palankioje šviesoje. Partija neslėpė pasipiktinimo, kad juostai kino teatruose pristatyti buvo pasirinktas laikas, kai šimtai milijonų indų ruošiasi ketvirtadienį prasidėsiančiam balsavimui nacionaliniuose rinkimuose.    

Opozicija siekė, kad būtų uždrausta iki rinkimų rodyti šią juostą, pasakojančią apie hinduistų nacionalistų lyderio iškilimą į valdžią.  

Balsavimas, dažnai vadinamas didžiausiu demokratijos eksperimentu pasaulyje, vyks nuo balandžio 11 iki gegužės 19 dienos. 

Rinkimų komisija savo sprendimą motyvavo tuo, jog labai svarbu, kad „žiniasklaidos galia nebūtų naudojama rinkimų procesui paveikti“.