Pasaulyje

2019.04.10 12:34

Ukrainos prezidento rinkimų štabas: plakatas „Porošenka vs Putinas“ – ne pokštas

LRT.lt2019.04.10 12:34

Dabartinio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos rinkimų kampanijos štabas patvirtino sumokėjęs už šalies afišose pasirodžiusį plakatą, kuriame jo kandidatas pavaizduotas žvelgiantis į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, su užrašu: „Lemtingas pasirinkimas“. Pareiškime taip pat teigiama, jog P. Porošenkos komanda nemano, kad Volodymyras Zelenskis yra Kremliaus agentas, praneša naujienų agentūra „UNIAN“.

Plakatu Ukrainai norėta priminti, kad susiduriant su siaubingais išoriniais išūkiais, šaliai būtinas „stiprus prezidentas“, sakoma P. Porošenkos rinkimų kampanijos „Facebook“ paskyroje paviešintame pranešime. Teigiama, kad nors V. Zelenskis jokiu būdu nelaikomas V. Putino agentu, vis dėlto: „Mes tvirtai tikime, kad Putinas svajoja apie silpną, nepasirengusį prezidentą, kuris leistų Kremliui perimti Ukrainos kontrolę“.

Kaip praneša UNION, afišos sukėlė kritikos audrą žiniasklaidoje ir socialiniuse tinkluose. Buvo kritikuojama, kad rinkimų kampanijos plakatuose vaizduojami užsienio šalių piliečiai. Kai kurie net manė, kad tokios afišos – tai siekis apjuodinti P. Porošenko.

Antrasis Ukrainos prezidento rinkimų turas, kuriame susirems P. Porošenka ir V. Zelenskis, vyks balandžio 21 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt