Pasaulyje

2015.05.06 10:21

Prancūzijos teisėjai baigė tyrimą dėl palestiniečių lyderio Y. Arafato mirties

BNS2015.05.06 10:21

Prancūzijos teisėjai iš naujo išnagrinėjo įrodymus, susijusius su palestiniečių lyderio Yassero Arafato mirtimi 2004 metais ir užbaigė tyrimą, antradienį pranešė Paryžiaus priemiesčio Nantero prokuratūra.

Prancūzijos teisėjai iš naujo išnagrinėjo įrodymus, susijusius su palestiniečių lyderio Yassero Arafato mirtimi 2004 metais ir užbaigė tyrimą, antradienį pranešė Paryžiaus priemiesčio Nantero prokuratūra.

„Teisėjai užvertė bylą ir pasiuntė ją prokurorui balandžio 30 dieną“, – sakoma pranešime.

Prokuroras dabar turės tris mėnesius parengti išvadoms, ar byla turi būti atmesta, ar perduota nagrinėti teismui.

Per tą laiką suinteresuotos šalys galės pateikti raštiškus parodymus. Kita vertus, jeigu bylos medžiagoje nebus įvardyti jokie atsakovai, kaip yra dabar, byla veikiausiai bus atmesta.

Y. Arafatas mirė 2004 metų lapkričio 11 dieną, būdamas 75 metų, netoli Paryžiaus esančioje karinėje ligoninėje Paryžiaus priemiestyje Klamare. Jis buvo paguldytas į tą ligoninę spalio pabaigoje dėl pilvo skausmų, kuriuos pajuto būdamas savo būstinėje Vakarų Kranto mieste Ramaloje, kur gyveno nuo 2001 metų gruodžio, apsuptas Izraelio armijos.

Y. Arafato našlė Suha 2012 metais pateikė skundą Nantero teismui, tvirtindama, kad jos vyras buvo nužudytas. Dėl šios priežasties buvo pradėtas tyrimas. Tais pačiais metais Y. Arafato kapas Ramaloje buvo kelioms valandoms atvertas, o trys prancūzų, šveicarų ir rusų tyrėjų komandos paėmė apie 60 mėginių. Daugelis palestiniečių įsitikinę, kad Izraelis nunuodijo Y. Arafatą, padedant kai kuriems jo aplinkos žmonėms.

Šveicarijos mieste Lozanoje įsikūręs tyrimų centras patikrino biologinius mėginius, paimtus nuo Y. Arafato asmeninių daiktų, kuriuos po palestiniečių lyderio mirties perdavė jo žmona. Tyrėjai tąsyk aptiko „neįprastai didelius polonio kiekius“, bet nepaskelbė išvados, kad Y.Arafatas buvo nunuodytas šia smarkiai radioaktyvia ir nuodinga medžiaga.

Tuo metu Prancūzijos ekspertai „laikosi nuomonės, kad polonis Po-210 ir švinas Pb-210, rasti Arafato kape ir mėginiuose, yra gamtinės kilmės“, – Nantero prokurorė Catherine Denis sakė praeitą mėnesį.

Sunkiai gaunamas polonio izotopas atsidūrė pasaulio dėmesio centre 2006 metais, kai Londone juo buvo nunuodytas pabėgęs Rusijos žvalgybos pareigūnas Aleksandras Litvinenka, tapęs prezidento Vladimiro Putino kritiku. Britanijos policija dėl to nužudymo įtaria du Rusijos agentus, bet Maskva atsisakė juos išduoti.