Pasaulyje

2019.04.10 11:55

Buvęs Lenkijos ministras: turime nepaneigiamų įrodymų, kad „Tu–154“ lėktuvas buvo susprogdintas

LRT.lt2019.04.10 11:55

„Turime visą medžiagą, kuri nepaneigiamai įrodo, kad lėktuvas (kuriam sudužus žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis – LRT.lt) buvo susprogdintas“, – taip Lenkijos radijui pareiškė buvęs Lenkijos gynybos ministras Antonis Macierewiczius.

„Lūžis (tyrime – LRT.lt) įvyko po pernykštės techninės ataskaitos, kuri buvo paviešinta specialiosios komisijos, ir kurioje pagal kūnų būklę, paties lėktuvo nuolaužas, buvo suformuluota tezė, kad lėktuvas buvo susprogdintas ore“, – sakė A. Macierewiczius. 

Valdančiosios Lenkijos partijos „Teisė ir teisingumas“ (PIS) atstovas sakė, kad „buvusi specialioji komisija, kuriai vadovavo Jerzy Miller, suklastojo kai kuriuos duomenis, neišpildė įsipareigojimų (...), dėl ko kreipimasis į prokuratūrą buvo būtinas“ – politiko interviu Lenkijos radijui cituoja lenkų portalas „wprost.pl“.

Paklaustas, ar visi atsakymai į klausimus apie Smolensko katastrofą yra Maskvoje, A. Macierewiczius ne visai sutiko su tokia mintimi. Anot jo, situaciją galima būtų palyginti su Katynės žudynių tyrimu – jeigu ne pačių lenkų pastangos, tiesa iki šiol nebūtų žinoma.

„Tai yra tas pats, kaip pasakyti, kad Katynės žudynių atsakymai buvo Maskvoje. Tam tikra prasme tai yra tiesa, tačiau niekada nebūtume sužinoję apie Katynę, jeigu nebūtų buvę JAV komisijos, jeigu ne ilgametės pastangos iš Lenkijos pusės, mūsų vyriausybės emigracijoje ir emigrantų grupių, taip pat ir Lenkijos tuometinės opozicijos. (...) Tas pats dabar yra su Smolensko drama“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.