Pasaulyje

2019.04.10 11:08

Venesuela vėl skendėjo tamsoje

BNS 2019.04.10 11:08

Dėl naujo elektros energijos tiekimo sutrikimo didelė dalis Venesuelos, įskaitant sostinę Karakasą, praėjusią naktį vėl skendėjo tamsoje, rodo informacija socialiniuose tinkluose.

Tai didžiausias elektros energijos tiekimo sutrikimas per savaitę. Remiantis kai kuriais šaltiniais, be elektros liko didelė dalis sostinės ir mažiausiai 20 iš 23-jų Venesuelos valstijų.  

Elektra dingo apie 23 val. 20 min. vietos (trečiadienį 6 val. 20 min. Lietuvos) laiku.  

Nuo didžiulio elektros sistemos darbo sutrikimo kovo 7 dieną Venesueloje gana dažnai dingsta elektra. Tąsyk šalis net penkias dienas skendėjo tamsoje. 

Elektros energijos tiekimo sutrikimus Venesueloje lėmė nemažai priežasčių, įskaitant pasenusią infrastruktūrą, mažas investicijas į elektros tinklus ir prastą jų priežiūrą.

Elektros tiekimo sutrikimai sukėlė ir vandens tiekimo, taip pat transporto ir ryšių problemų. Dėl to daugeliui žmonių teko trumpinti darbo dieną iki šešių valandų.

Prezidento Nicolas Maduro vyriausybė tvirtina, jog didžiuliai elektros energijos tiekimo sutrikimai įvyko dėl JAV remto „sabotažo“ – „elektromagnetinių, kibernetinių ir fizinių atakų“ prieš Gūrio hidroelektrinę, patenkinančią 80 proc. šalies elektros poreikio.

Opozicija savo ruožtu tvirtina, kad sutrikimus lėmė pasenusi infrastruktūra, mažos investicijos į elektros tinklus ir prasta jų priežiūra.