Pasaulyje

2019.04.10 08:02

Ligoninėje atsidūręs Dalai Lama jaučiasi geriau

ELTA, BNS2019.04.10 08:02

Tibetiečių budistų dvasinis lyderis Dalai Lama buvo paguldytas į vieną ligoninę Naujajame Delyje, bet „jaučiasi daug geriau“ ir turėtų būti greitai išrašytas, trečiadienį pranešė vienas jo artimas padėjėjas.

83-ejų Dalai Lama dėl krūtinės infekcijos gydomas Indijos sostinės Naujojo Delio ligoninėje. Tibeto dvasinis lyderis iš Indijos Daramsalos miesto buvo nuskraidintas į Naująjį Delį ir antradienį paguldytas gydytis. Dalai Lamai skirti medikamentai, jis ligoninėje dar greičiausiai liks vieną dvi dienas.

„Jo Šventenybė jaučiasi daug geriau, bet tebėra gydomas ligoninėje. Tikimės, kad po kelių dienų jis bus išrašytas“, – naujienų agentūrai sakė Dalai Lamos asmeninis atstovas Tenzinas Taklha.

Nors tremtyje Indijoje nuo 1959 metų gyvenantis lyderis tebėra labai populiarus lektorius, jis pastaruoju metu mažiau keliavo po pasaulį ir nuo 2016 metų nėra susitikęs su jokiu pasaulio lyderiu. Vyriausybės taip pat vengė kviestis Dalai Lamą, baimindamosi užrūstinti Pekiną.

Kinijai faktiškai eliminavus bet kokį organizuotą pasipriešinimą savo valdymui Tibete, Dalai Lama stengėsi užkirsti kelią Pekinui paskelbti jo reinkarnuotą įpėdinį. 2011 metais jis netgi pareiškė, kad galbūt bus paskutinysis Dalai Lama.

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt