Pasaulyje

2015.05.05 00:15

IS prisiėmė atsakomybę už išpuolį JAV

ELTA, BNS2015.05.05 00:15

Radikali „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė prisiėmė atsakomybę už šaudynes per renginį Teksaso valstijos Garlando mieste, kur buvo demonstruojamos pranašo Mahometo karikatūros, praneša AFP.

Radikali „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė prisiėmė atsakomybę už šaudynes per renginį Teksaso valstijos Garlando mieste, kur buvo demonstruojamos pranašo Mahometo karikatūros, praneša AFP.

Televizijos kanalas „ABC News“ pirmadienį cituodamas aukšto rango FTB pareigūną pranešė, kad nustatytas vienas šaudžiusiųjų – tai Eltonas Simpsonas iš Arizonos, jau anksčiau atkreipęs antiteroristinį tyrimą vykdžiusių pareigūnų dėmesį.

FTB agentai ir išminuotojai šią naktį kratė E.Simpsono namus Finikse, sakoma pranešime. Teksaso valstijos Garlando miesto policija ir FTB pareigūnai kol kas šio pranešimo nekomentavo.

Du žmonės paleido ugnį automobilių stovėjimo aikštelėje prie centro, kur veikė pranašo Mahometo karikatūrų paroda, ir sužeidė apsaugos darbuotoją. Incidentas įvyko sekmadienio vakarą, kai renginys jau artėjo prie pabaigos. Parodos dalyviai buvo evakuoti.

Užpuolikų tapatybė kol kas nenurodoma, bet, kaip praneša AFP, remdamasi organizacija SITE, stebinčia ekstremistų aktyvumą internete, IS smogikai pareiškė esą susiję su šiuo incidentu. Organizacijos duomenimis, vienas iš ekstremistų socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad šaudynes sukėlė du radikalios grupuotės šalininkai.

Kaip informavo policijos atstovas Joe Harnas, renginyje, per kurį piktadariai ėmė šaudyti, dalyvavo apie 200 žmonių. JAV pareigūnai tikrina, ar užpuolikų automobilyje yra sprogmenų.

Sausio pradžioje Prancūzijoje buvo įvykdyti keli teroro aktai. Pirmiausia buvo užpulta pranašo Mahometo karikatūras spausdinusio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakcija. Per tris dienas žuvo 17 žmonių, tarp jų – trys policininkai. Sausio 9 d. per dvi operacijas trys teroristai buvo nukauti.