Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.09 15:35

Eksperimentas: Lenkijos televizijos žurnalistai įnešė į Seimą sprogmenų

ELTA 2013.01.09 15:35

Lenkijos televizijos (TVP1) žurnalistai įnešė į Seimą sprogmenų, kad parodytų, kaip blogai saugomas parlamentas. Tai trečiadienį pranešė šalies žiniasklaida. 

Lenkijos televizijos (TVP1) žurnalistai įnešė į Seimą sprogmenų, kad parodytų, kaip blogai saugomas parlamentas. Tai trečiadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Pasak „TVP Info“, tariamas teroristas nekliudomas įnešė į parlamentą tris kilogramus medžiagų, iš kurių galima pagaminti bombą. Žurnalistai teigia, jog jų provokacijos tikslas – patikrinti Seimo apsaugos patikimumą praėjus kelioms savaitėms po to, kai specialiosios tarnybos suėmė Brunoną K. Šis 45 metų amžiaus Krokuvos gyventojas planavo prasiveržti prie pastato sunkvežimiu ir susprogdinti prie pagrindinio įėjimo keturias tonas trotilo.

Vadovaudamiesi internete rasta instrukcija, žurnalistai nusipirko visa, ko reikia bombai pagaminti, sudėjo medžiagas į rankinę ir perdavė ją tariamam teroristui. Šis su slapta kamera įsigavo į Seimo pastatą pro atsarginį įėjimą, požeminių koridoriumi nusinešė savo krovinį prie posėdžių salės, apsilankė Kairiųjų demokratų sąjungos spaudos konferencijoje ir paliko rankinę pirmoje eilėje tiesiai priešais partijos lyderį Leszeką Millerį. Nors „teroristas“ neturėjo leidimo, niekas į jį neatkreipė dėmesio.

„Tai kelia pasipiktinimą, bet rodo, kaip lengvai čia galima patekti“, – pripažino Seimo pirmininkė Ewa Kopacz, kuri anksčiau teigė, kad parlamentas gana gerai apsaugotas ir imtis kokių nors papildomų saugumo priemonių nereikia. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi