Pasaulyje

2015.05.01 19:04

Premjeras: aštriais pasisakymais apie Rusiją nereikėtų švaistytis

BNS2015.05.01 19:04

Aštriais pasisakymais dėl Rusijos nereikėtų švaistytis, nes tai žeidžia provakarietiškų pažiūrų Rusijos piliečius, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Aštriais pasisakymais dėl Rusijos nereikėtų švaistytis, nes tai žeidžia provakarietiškų pažiūrų Rusijos piliečius, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Manau, kad kai kada tam tikrais žodžiais nereikia švaistytis. Nes man tenka susidurti ir susitikti su inteligentais, jaunais žmonėmis ir iš Rusijos. Ir jie šį klausimą užduoda tam tikruose pokalbiuose ir jie yra tai priėmę kaip įžeidimą. O jų pažiūros kai kurių yra gana provakarietiškos“, – žurnalistams Socialdemokratų partijos suvažiavime sakė A. Butkevičius.

Taip jis parėmė partijos kolegos eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio išsakytą kritiką Prezidentei, esą teiginiu, jog Rusija yra „teroristinė valstybė“, keliama bereikalinga panika dėl galimos Lietuvos okupacijos.

A. Butkevičius taip pat pripažino, kad yra sutaręs su Prezidente, jog būtent ji atstovaus Lietuvą Europos Vadovų Taryboje.

„Aš galiu būti atviras ir pasakyti: kai buvau siūlomas į Ministro Pirmininko postą, kalbėjausi su respublikos Prezidente. Ir ji man pasakė, kad ji su ankstesniu pirmininku Andriumi Kubiliumi buvo susitarusi, kad ji dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose. Ir ji išreiškė tokį norą – ar galima būtų ir su jumis susitarti, kad ji tą darbą galėtų toliau tęsti. Aš jai daviau tokį pažadą, kad ji toliau gali dalyvauti – ir ji aktyviai dalyvauja, o mes ta informacija aktyviai pasikeičiame“, – sakė A. Butkevičius.

Socialdemokratų garbės pirmininku penktadienį paskelbtas V. P. Andriukaitis išsakė nemažai kritikos šalies vadovei Daliai Grybauskaitei teigdamas, kad teisė premjerui dalyvauti EVT yra „jau šešerius metus uzurpuota“. Jis taip pat nurodė, kad Prezidentės idėja statyti paminklą tarpukario prezidentui Antanui Smetonai yra „neįtikėtina“.

Tuo metu savo ataskaitoje partiečiams premjeras penktadienį įvardijo, jog Lietuvai dėl Rusijos paskelbtų draudimų tenka dirbti „įtemptu režimu“.

„Šiandien Europoje atsivėrė seniai pamirštos karinės grėsmės, ekonominius santykius varžo Rusijos paskelbtų draudimų barjerai. Tai – įtemptas laikas, kai Vyriausybei tenka dirbti nuolatinės parengties režimu – prognozuoti ir sekti prognozes bei turėti operatyvų arba atsarginį veiksmų variantą“, – sakė jis.

Pasak premjero, Rusijos politinė bei ekonominė situacija Lietuvai ir jos ekonomikos augimui kėlė didžiausią neigiamą riziką. Kartu jis pripažino, kad nors lietuviškos kilmės prekių eksportas į Rusiją pernai sumažėjo 16 procentų , „ekonomikai kol kas tai nėra labai skausminga“, nes eksportas sumažėjo 0,6 procento.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) penktadienį Vilniuje suvažiavimą ketina rinkti pirmininką – nors kandidatais be premjero A. Butkevičiaus  taip pat iškelti europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis, Seimo vicepirmininkai Algirdas Sysas, Gediminas Kirkilas, pergalę apžvalgininkai prognozuoja A. Butkevičiui. Jis partijai vadovauja nuo 2009-ųju.