Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.09 13:49

Suvenyrai atskleidžia, koks gyvastingas B. Mussolini kultas Italijoje

LRT.lt 2013.01.09 13:49

Kiekvienais metais tūkstančiai italų savo namuose išsikabina kalendorius su fašistinio diktatoriaus Benito Mussolini atvaizdais, rašo „Der Spiegel“.  

Kiekvienais metais tūkstančiai italų savo namuose išsikabina kalendorius su fašistinio diktatoriaus Benito Mussolini atvaizdais, rašo „Der Spiegel“.

Italijoje ir ypač B. Mussolini gimtinėje suvenyrų prekeiviai gali pasiūlyti įsigyti ne tik kalendorius su tarpukario Italijos diktatoriaus, fašistų partijos įkūrėjo atvaizdais. Taip pat galima nusipirkti peleninių, monetų, marškinėlių, puodų, indų kavai, alaus bokalų, žiebtuvėlių ar vyno butelių. Visus suvenyrus puošia ne tik B.  Mussolini atvaizdai, bet ir Italijos fašistų šūkiai: „Tikėk, paklusk, kovok“, „Prakeikti tie, kurie pasiduoda“.

Pirkėjams taip pat siūlomos ir vėliavos su svastikomis. Už 45 eurus galima įsigyti 38 cm aukščio diktatoriaus bronzinį biustą, papuoštą SS insignijomis.  Parduodamas ir 16 cm aukščio Adolfo Hitlerio biustas: ši prekė įkainuota 15 eurų. Vokietijos neonaciai Italijoje už 3 eurus gali įsigyti ir alaus „Draugas“ butelį, kurį geriant ant dugno matosi A. Hitlerio portretas.

Tiesa, italai per daug nesimpatizuoja A. Hitleriui, dažnai teigiama, kad šis buvo nusikaltėlis. Dauguma perkančiųjų suvenyrus su B. Mussolini – Italijoje jis vadinamas tiesiog „Il Duce“ (liet. vadas) – nenori fašizmo sugrįžimo. „Der Spiegel“ rašo, kad simpatizuojantys B. Mussolini, dažniausiai balsuoja už krikščionis demokratus, centro-kairės partijas ar net už Silvio Berlusconi „Žmonių laisvės“ partiją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi