Pasaulyje

2015.04.30 10:21

Prancūzija tiria kaltinimus dėl jos karių pedofilijos CAR

BNS2015.04.30 10:21

Prancūzija tiria kaltinimus, kad jos taikdariai lytiškai išnaudojo vaikus Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR), kai buvo nutekinta Jungtinių Tautų ataskaita, kurioje sakoma, jog net aštuonmečiai vaikai buvo žaginami, o aukoms buvo atsilyginama maistu ir pinigais.

Prancūzija tiria kaltinimus, kad jos taikdariai lytiškai išnaudojo vaikus Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR), kai buvo nutekinta Jungtinių Tautų ataskaita, kurioje sakoma, jog net aštuonmečiai vaikai buvo žaginami, o aukoms buvo atsilyginama maistu ir pinigais.

Prancūzijos vyriausybė „2014 metų liepos pabaigoje buvo informuota JT aukštosios žmogaus teisių komisarės apie vaikų kaltinimus, kad jie buvo lytiškai išnaudojami Prancūzijos karių“, sakoma trečiadienį paskelbtame Gynybos ministerijos pranešime.

Tuojau po to Paryžiaus prokurorai pradėjo tyrimą, pridūrė ministerija.

Gynybos ministerija pažadėjo imtis priemonių, kad būtų „rasta tiesa“, ir pareiškė, kad atsakingiesiems bus skirtos „griežčiausios bausmės“.

Pranešime sakoma, kad apie 10 vaikų skundėsi patyrę lytinį išnaudojimą, kuris esą vyko viename pabėgėlių centre netoli sostinės Bangio oro uosto nuo 2013-ųjų gruodžio iki 2014-ųjų birželio.

JT atstovas Farhanas Haqas patvirtino, kad Jungtinių Tautų žmogaus teisių tyrėjai praeitais metais pradėjo tyrimą, kai gavo informacijos apie „rimtus kaltinimus“ dėl vaikų lytinio išnaudojimo, vykdyto Prancūzijos karių. Jis pridūrė, kad vienas darbuotojas buvo nušalintas nuo pareigų už tai, kad liepą nutekino šios grupės ataskaitą.

Tą dokumentą Didžiosios Britanijos dienraščiui „The Guardian“ perdavė Jungtinėse Valstijose įsikūrusi lobistinė organizacija „AIDS-Free World“, raginusi įkurti komisiją, kuri iširtų taikdarių galbūt vykdytą lytinį išnaudojimą.

Viena iš tos organizacijos vadovių Paula Donovan sakė, kad ataskaitoje pateikiama detalių apie pokalbius su šešiais 8–15 metų vaikais, kurie prašinėdavo maisto iš prancūzų karių.

„Vaikai sakė, kad buvo labai alkani ir galvoję, kad galėtų gauti maisto iš karių. Atsakymas būdavo: „Jeigu padarysi viena ar kita, tuomet duosiu tau maisto“, – P. Donovan sakė naujienų agentūrai AFP.

Prancūzija pasiuntė savo karius į tą neturtingą priėjimo prie jūros neturinčią šalį 2013 metų gruodį, kai CAR apėmė smurtas po kovą įvykdyto perversmo, nuvertusio ilgametį lyderį Francois Bozize .

Nuo 2013 metų gruodžio beveik 900 tūkst. (10 proc.) CAR gyventojų buvo priversti palikti savo namus dėl įsiplieskusio smurto, o iš jų 460 tūkst. pasitraukė į kitas šalis.

Jungtinių Tautų duomenimis, apie pusei tos šalies gyventojų, gyvenančių dideliame skurde, reikalinga humanitarinė pagalba. Manoma, kad dar apie 1,5 mln. žmonių kenčia dėl maisto stygiaus.