Pasaulyje

2019.04.09 22:10

Donaldas Tuskas siūlo ilgą „Brexito“ atidėjimą – iki metų

BNS2019.04.09 22:10

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį paragino Bendrijos lyderius leisti Jungtinei Karalystei atidėti išstojimo iš bloko terminą ilgam laikui, bet ne ilgiau negu metams, Londonui ir Briuseliui stengiantis išvengti chaotiško „Brexit“ be susitarimo.

JK premjerė Theresa May prašo ES lyderių atidėti „Brexitą“ iki birželio 30-osios, bet D. Tuskas pareiškė, kad įvertinus pastarųjų mėnesių įvykius, „yra mažai priežasčių tikėti“, jog susiskaldę britų įstatymų leidėjai iki to laiko ratifikuos su Briuseliu suderėtą išstojimo sutartį.

Savo kvietime į trečiadienio ES viršūnių susitikimą Briuselyje, per kurį bus aptartas Th. May prašymas atidėti „Brexitą“, D. Tuskas pareiškė: „Manau, taip pat turėtume aptarti alternatyvą, pratęsimą ilgesniam laikui. Viena galimybė būtų lankstus pratęsimas, kuris truktų tik tiek, kiek reikia, bet ne ilgiau nei vienus metus.“

Pasak D. Tusko, toks pasiūlymas Londonui galėtų būti pateiktas su tam tikromis sąlygomis, siekiant numalšinti būgštavimus, jog JK gali kenkti ES sprendimų priėmimui, jei ji liktų bloko nare. Jo teigimu, tarp tokių sąlygų būtų numatyta, kad nebus iš naujo deramasi dėl „Brexito“ susitarimo, o JK ir toliau turėtų bendradarbiauti su ES.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt