Pasaulyje

2019.04.09 20:35

Britanijos parlamentarai pritarė Theresos May pozicijai dėl „Brexito“ atidėjimo iki birželio pabaigos

ELTA2019.04.09 20:35

Didžiosios Britanijos parlamentarai oficialiai parėmė Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May, paprašiusios Europos Sąjungą atidėti „Brexitą“ iki birželio 30 d., poziciją. Tai rodo antradienį parlamento Bendruomenių Rūmuose įvykusio balsavimo rezultatai.

420 parlamentarų palaikė pasiūlymą pritarti Th. May anksčiau nurodytai datai, 110 balsavo prieš. Šis pasiūlymas buvo pateiktas remiantis balandžio 8 d. įsigaliojusiu įstatymu dėl šalies išstojimo iš ES datos atidėjimo. Televizijos kanalas „Sky News“ apibūdino šio balsavimo rezultatus kaip svarbią ministrės pirmininkės pergalę, primindamas, kad Th. May šiais metais parlamente patyrė ne vieną triuškinamą pralaimėjimą.

Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai kovo 29 d. trečią kartą nepritarė sutarčiai dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų. Prieš sandorį, kurį parlamentarams pateikė ministrės pirmininkės Th. May vyriausybė, balsavo 344 deputatai, už – 286.

Du ankstesni vyriausybės mėginimai prastumti sutartį parlamente taip pat baigėsi visiška nesėkme. Sausio 15 d. Bendruomenių Rūmai atmetė sutartį dėl „Brexito“ rekordine per visą šalies istoriją 230 balsų dauguma. O antras mėginimas kovo 12 d. baigėsi tuo, kad sandoris buvo atmestas 149 balsų persvara.

Balandžio 5 d. Th. May parašė laišką Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui, kuriame paprašė Europos Sąjungą atidėti „Brexitą“ iki birželio 30 d. Laiške ji pabrėžė, jog tikisi užbaigti sutarties dėl išstojimo iš ES ratifikavimo procesą iki gegužės 23 d., kad nereikėtų iš Bendrijos pasitraukiančioje šalyje rengti Europos Parlamento rinkimų. Kartu ji pripažino, jog jei Bendruomenių Rūmai nespės patvirtinti sandorio nustatytu laiku, Jungtinė Karalystė juridiškai privalės juos organizuoti.

Tad 27 ES šalių lyderiai balandžio 10 d. vėl susirinks Briuselyje, kad dar kartą išklausytų Th. May paaiškinimus bei ketinimus ir priimtų sprendimą dėl dar vieno „Brexito“ datos atidėjimo. Iš Briuselio gautomis žiniomis, kurias skelbia britų žiniasklaida, ES ketina pasiūlyti Jungtinei Karalystei ilgesnį „Brexito“ atidėjimą - iki šių metų pabaigos ar iki ateinančių metų kovo pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.