Pasaulyje

2019.04.09 18:07

Palestiniečių prezidentas po rinkimų Izraelyje tikisi taikos

BNS2019.04.09 18:07

Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas išreiškė viltį, kad antradienį vykstantys Izraelio parlamento rinkimai gali padėti siekiant taikos.

Dešiniųjų pažiūrų ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu rinkimuose įtemptai varžosi su buvusiu kariuomenės vadu centristu Benny Gantzu.

M. Abbasas neišskyrė nė vieno iš rinkimuose dalyvaujančių kandidatų, bet žurnalistams pareiškė atidžiai stebintis rinkimus. 

Palestiniečių vadovas išreiškė viltį, jog naujoji vyriausybė supras, kad „taika yra mūsų, jų ir viso pasaulio interesuose“.

„Mes tik tikimės, kad atsiras teisingas ir teisėtas būdas taikai pasiekti, – sakė jis. – Mums nereikia vyriausybės, kuri netiki taika.“

Izraelio ir palestiniečių taikos derybos buvo įšaldytos nuo 2014 metų, kai JAV tarpininkaujamas derybų procesas žlugo dėl abiejų šalių kaltinimų viena kitai. 

M. Abbasas, kurio vyriausybė įsikūrusi Izraelio okupuotame Vakarų Krante, pakartojo, jog palestiniečių vadovybė bus atvira deryboms.

Tačiau palestiniečių prezidentas įšaldė santykius su Baltaisiais rūmais, jų vadovui pažeidus dešimtmečius gyvavusį tarptautinį konsensusą ir pernai gegužę perkėlus JAV ambasadą į Jeruzalę. M. Abbasas pažadėjo nesitarti dėl taikos plano, kurį Vašingtonas planuoja paskelbti.

Palestiniečių požiūriu, Donaldo Trumpo administracija yra šališka Izraelio atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt