Pasaulyje

2019.04.09 17:36

Tyrimas dėl Trumpo kampanijos ryšių su Rusija: Kongresas gaus redaguotą ataskaitos versiją

BNS2019.04.09 17:36

JAV generalinis prokuroras Williamas Barras Kongresui antradienį pasakė, kad „per savaitę“ paskelbs redaguotą specialiojo prokuroro Roberto Muellerio ataskaitą dėl Rusijos kišimosi į JAV rinkimus.

„Per savaitę galėsiu paskelbti ataskaitą visuomenei“, – vienam Kongreso komitetui sakė W. Barras, pirmą kartą po R. Muellerio tyrimo pabaigos viešai komentuodamas šiuo klausimu.

Nuo kovo 24-osios, kai W. Barras paskelbė ataskaitos santrauką, kurioje išteisino prezidentą Donaldą Trumpą dėl slapto susimokymo su Rusija ir trukdymo teisingumui, generalinis prokuroras vis labiau spaudžiamas paskelbti visą specialiojo prokuroro ataskaitą.

W. Barro parengtoje R. Muellerio išvadų keturių puslapių santraukoje sakoma, jog nėra įrodymų, kad kuris nors D. Trumpo kampanijos pareigūnas susimokė su Rusijos vyriausybe ar koordinavo veiksmus su ja dėl 2016 metų JAV prezidento rinkimų pakreipimo D. Trumpo naudai.

Generalinis prokuroras taip pat pareiškė, jog nors R. Muelleris pats nepadarė išvados dėl to, ar D. Trumpas nusikalstamu būdu trukdė tyrimui dėl Rusijos kišimosi, jo paties patikrinimas parodė, kad nepakanka įrodymų įtarimams dėl trukdymo paremti.

D. Trumpas tuo metu pareiškė, kad ataskaita jį „visiškai išteisino“.