Pasaulyje

2019.04.09 14:17

Erdogano partija nepripažįsta pralaimėjimo Stambule – nori pakartotinių rinkimų

BNS, ELTA2019.04.09 14:17

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano valdančioji partija antradienį pareiškė norinti, kad būtų surengti pakartotiniai Stambulo mero rinkimai, Aukščiausiajai rinkimų tarybai atmetus reikalavimą perskaičiuoti balsus.

Valdančioji Teisingumo ir plėtros partija (AKP) balsus perskaičiuoti pareikalavo paaiškėjus, kad praėjusią savaitę vykusius Stambulo mero rinkimus nedidele persvara laimėjo opozicijos kandidatas.

„Mes kreipsimės į Aukščiausiąją rinkimų komisiją, kad Stambule būtų surengti pakartotiniai rinkimai. Mes šiandien paduosime specialią apeliaciją ir pranešime apie įvykius, kurie padarė tiesioginį poveikį rinkimų baigčiai“, - žurnalistams pranešė AKP pirmininko pavaduotojas Ali Ihsanas Yavuzas.

Kovo 31 d. Turkijoje įvyko municipaliniai rinkimai. Buvo renkami merai, regionų parlamentų nariai, municipalitetų vadovai, kaimų seniūnai ir kaimų tarybų nariai. AKP pirmą kartą nuo 2002 metų prarado merų postus Ankaroje ir Stambule.

Apeliacijos dėl Stambulo mero rinkimų vis dar neišnagrinėtos. R. T. Erdoganas kalba apie daugybę pažeidimų balsavimo metu, o opozicija tvirtina, kad net ir perskaičiavus balsus rezultatai bus jos kandidato Ekremo Imamoglu naudai. Preliminariais duomenimis, jis lenkia AKP kandidatą - buvusį premjerą ir parlamento pirmininką Binali Yildirimą - 14 tūkstančių balsų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.