captcha

Jūsų klausimas priimtas

Italai raginami priimti migrantus į savo namus

Tęsiantis pabėgėlių srautui iš Šiaurės Afrikos, Italijos vidaus reikalų ministerija paragino šalies gyventojus priimti migrantus į savo namus.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Tęsiantis pabėgėlių srautui iš Šiaurės Afrikos, Italijos vidaus reikalų ministerija paragino šalies gyventojus priimti migrantus į savo namus.

Italijos valstybė už kiekvieną priimta migrantą per dieną moka 35 eurus, teigiama pranešime. Tai esą yra ta suma, kuri už migrantų apgyvendinimą garantuojama ir viešbučių bei pensionų savininkams.

„Privatūs asmenys gali patenkinti pabėgėlių poreikius. Mes galime mokėti, o šeimos gali tikėtis papildomų įplaukų“, – sakė Udinės prefektė Provvidenza Delfino Raimondo.

Kai kuriuose miestuose, pavyzdžiui, Milane, Turine ir Genujoje „Caritas“ jau sukūrė migrantus priimančių šeimų tinklą. Vidaus reikalų viceministras Domenico Manzione neseniai pareiškė, kad migrantų priėmimas į šeimas skatina integraciją. Be to, krizės ištikti italai taip gali tikėtis iki 900 eurų papildomų pajamų kas mėnesį.

Toskanos regiono vadovas Enrico Rossi paragino skirti pabėgėliams vietą butuose ir viešbučiuose. „Kas turi nenaudojamų butų, turėtų apie tai pranešti“, – teigė jis. Butai esą yra geriau nei pabėgėlių apgyvendinimas kareivinėse ar mokyklose. „Mes nenorime kurti getų“, – pabrėžė E. Rossi.

Į raginimą priimti pabėgėlius į privačius butus su pasipiktinimu sureagavo dešinioji populistinė partija „Šiaurės Lyga“. „Pabėgėlių priėmimas neturi tapti verslu. Kas garantuos, kad bute virš mūsų neapsigyvens teroristai?“ – sakė partijai priklausantis Padujos meras Massimo Bitonci.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...