Pasaulyje

2015.04.23 14:55

Interviu su A. Zacharčenka baigėsi grasinimu

DELFI.lt2015.04.23 14:55

„Donecko liaudies respublikos“ lyderis Aleksandras Zacharčenka prisipažino, kad jo tėvas gyvena Ukrainos kontroliuojamoje teritorijoje.

„Donecko liaudies respublikos“ lyderis Aleksandras Zacharčenka prisipažino, kad jo tėvas gyvena Ukrainos kontroliuojamoje teritorijoje.

Tai jis pareiškė per interviu „Vice News“ žurnalistui Simonui Ostrovskiui.

Prieš interviu žurnalistai sulaukė spaudos tarnybos reikalavimo iš anksto pateikti klausimų sąrašą ir vienas klausimas – apie santykius su Rusija – iš šio sąrašo buvo išbrauktas.

Komentuodamas faktą, kad ekonominė padėtis Ukrainoje yra geresnė negu okupuotoje teritorijoje, A. Zacharčenka pareiškė: „Remiuosi savo tėvu, kuris gyvena Ukrainoje, okupuotoje mūsų žemėje. Jis jau trečią mėnesį negauna pensijos“.

Pasak A. Zacharčenkos, separatistai sukūrė savo pačių bankų sistemą.

„Šiandien mes atidarėme savo atstovybę Pietų Osetijoje. Per ją bankų sistema dirbs su pasauliu“ , – teigė A. Zacharčenka.

Separatistų lyderis taip pat sakė, kad nori atkurti Sovietų Sąjungą.

„Negi manote, kad perduosime savo teritoriją Ukrainai, kad ši paverstų mus varguoliais? Įtrauktų į Europos Sąjungą? Kad gautume davinius iš Amerikos? Mes esame Rusijos draugai!“ – sakė jis.

„Yra daug žmonių ir daug regionų, turinčių teisę apsispręsti dėl savo ateities. Turi įsivyrauti istorinė tiesa. Tokia didi šalis kaip Sovietų Sąjunga turi būti sugrąžinta, tai mano asmeninė nuomonė“, – kalbėjo A. Zacharčenka.

Kai žurnalistas paklausė apie jų pusėje kovojančius Rusijos karius ir kaip pavyzdį pateikė prie Debalcevės pastebėtą tanką iš Buriatijos, į pokalbį įsiterpė A. Zacharčenkos atstovė spaudai ir pagrasino: „Jūs negalite to klausti. Jeigu užduosite klausimus, kurių nėra sąraše, tiesiog jus iš čia išvarysiu“.