captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzija sužlugdė teroro išpuolį, kai įtariamasis atsitiktinai persišovė koją

Prancūzija trečiadienį pranešė sužlugdžiusi džihadistinį išpuolį prieš bažnyčią šalimais Paryžiaus, kai pas vieną Prancūzijoje kelerius metus gyvenusį alžyrietį, kuris atsitiktinai persišovė koją, buvo rasta paslėptų ginklų ir dokumentų, mininčių islamistines kovotojų grupuotes.
S.A. Ghalamo kambarys studentų bendrabutyje, AFP/Scanpix nuotr.
S.A. Ghalamo kambarys studentų bendrabutyje, AFP/Scanpix nuotr.

Prancūzija trečiadienį pranešė sužlugdžiusi džihadistinį išpuolį prieš bažnyčią šalimais Paryžiaus, kai pas vieną Prancūzijoje kelerius metus gyvenusį alžyrietį, kuris atsitiktinai persišovė koją, buvo rasta paslėptų ginklų ir dokumentų, mininčių islamistines kovotojų grupuotes.

Prokuroras Francois Molinsas sakė, kad 24 metų kompiuterijos studento Sido Ahmedo Ghlamo ketinimai buvo atskleisti visai atsitiktinai, kai jis paskambino į greitąją pagalbą ir pranešė, kad neva buvo sužeistas per ginkluotą bandymą apiplėšti jo namus Paryžiuje.

Tačiau ėmusi tirti incidentą policija jo namuose ir automobilyje aptiko ne tik krūvą ginklų, bet ir detalius planus surengti išpuolį prieš vieną ar dvi bažnyčias, taip pat DNR pėdsakų, kurie jį susiejo su savaitgalį prie sostinės savo automobilyje nužudyta viena moterimi.

Įtariamasis, kuris po arešto buvo hospitalizuotas vienoje Paryžiaus ligoninių, buvo žinomas saugumo tarnyboms dėl savo komentarų socialiniuose tinkluose, kuriuose jis reiškė norą vykti kovoti į Siriją džihadistų gretose, nurodė vidaus reikalų ministras Bernardas Cazeneuve`as.

Apžiūrėdama vietą, kurioje S.A. Ghlamas buvo sužeistas, policija jo automobilyje rado kraujo pėdsakų, taip pat Kalašnikovo automatą, rankinių ginklų, neperšaunamųjų liemenių, kelis mobiliuosius telefonus, nešiojamąjį kompiuterį ir dokumentų, kuriuose buvo paminėti „potencialūs taikiniai ir išpuolių vykdymo detalės“, – sakė F.Molins'as.

Dar trys Kalašnikovo automatai, policijos rankovės raiščiai ir liemenės, taip pat dokumentai arabų kalba minintys džihadistų grupuotes „Islamo valstybė“ ir „al Qaeda“ buvo rasti jo namuose.

Miesto prokuroras sakė, kad S.A. Ghlamas kurpė policijai „pramanytas“ istorijas apie tai, kaip jam neva buvo pašauta koja, tarp jų ir versiją, kad jis persišovė, kai bandė išmesti savo ginklus į Senos upę.

Jo komunikacijų analizė parodė, kad S.A. Ghlamas „pataikė kontaktą su kitu asmeniu, kuris gali būti Sirijoje, dėl to, kaip įvykdyti išpuolį“, sakė F. Molinsas ir pridūrė, kad tas kitas asmuo įtariamojo „aiškiai paprašė taikytis į bažnyčią“.

Šaltinis, artimas tyrimui, nurodė, kad S.A. Ghlamas, kaip atrodo, rūpestingai paskaičiavo, per kiek laiko į tokį išpuolį sureaguotų policija.

Šaltiniai, artimi tyrimui, taip pat nurodė, kad buvo suimti ir keli studento pažįstami bei šeimos nariai, tarp kurių yra ir reiškusių simpatijas radikaliajam islamui.

Trečiadienį policija atsivežė apklausti įtariamojo 25 metų merginą. Šaltiniai nurodė, kad ji yra atsivertusi į islamą ir vienintelė savo rajone dėvi musulmoniškus apdarus.

„Beprecedentė terorizmo grėsmė“

Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas trečiadienį perspėjo, kad šalis susidūrė su „beprecedente terorizmo grėsme“.

„Taikytis į bažnyčią reiškia taikytis į Prancūzijos simbolį, taikytis į pačią Prancūzijos esmę“, – sakė jis po apsilankymo dviejuose bažnyčiose Vilžiuife, kurios, kaip manoma, galėjo tapti galimais suimto įtariamojo taikiniais.

Šalies prezidentas Francois Hollande`as savo ruožtu pareiškė, kad „buvo išvengta teroristinio veiksmo. Tai ne pirmas atvejis, pastarosiomis savaitėmis ir mėnesiais jų būta daugiau.“

Prancūzijos vyskupai paragino tikinčiuosius nepasiduoti baimei.

„Teroristinėmis grėsmėmis, kad ir kokios jos būtų, siekiama pasėti baimę. Katalikai neturėtų tam pasiduoti“, – sakoma jų bendrame pranešime.

Tyrimo metu taip pat pasirodė, kad vienas iš S.A. Ghlamo ginklų buvo panaudotas nušaunant jauną motiną Aurelie Chatelain, bedarbę šokio entuziastę, kuri sekmadienį buvo rasta negyva Vilžiuifo mieste prie Paryžiaus.

Kas su šia moterimi sieja S.A. Ghlamą kol kas neaišku.

32 metų A.Chatelain buvo nušauta sėdinti automobilio keleivio sėdynėje, o jos nešiojamasis kompiuteris tebebuvo įjungtas. Kraujo pėdsakų taip pat buvo ir ant vairuotojo sėdynės.

F.Molinsas nurodė, kad A.Chatelain kraujo buvo rasta ant vienos iš S.A.Ghlamo striukių.

Į sostinę iš šiaurinės Prancūzijos dukrą auginanti motina atvyko dėl pilateso makštos kursų, ir dar šeštadienio vakarą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė esanti labai laiminga, jog gali būti Paryžiuje.

Maždaug po devynių valandų jos lavoną aptiko praeiviai, pamatę iš automobilio virstančius dūmus, kurie ėmė kilti perkaitus nešiojamajam kompiuteriui.

Vienas šaltinis teisėsaugoje sekmadienį AFP sakė, kad tyrėjai nagrinėja įvairias versijas, taip pat tai, kad ji galėjo būti nužudyta atsitiktinai.

Bet sugniuždytas aukos tėvas Jeanas-Lucas pirmadienį AFP tikino, kad penkerių metų Juliettės motina neturėjo priešų.

„Mergaitės tėvas ... ir mano duktė išsiskyrė prieš kelerius metus, bet jie gerai sutaria“, – sakė jis.

Į Siriją ir Iraką kautis džihadistų gretose išvyko šimtai prancūzų, kur jie sudaro kone pusę visų kovotojų islamistų iš Europos, rodo ataskaita, kurią parengė Senatas, aukštesnieji parlamento rūmai.

Valdžia nuogąstauja, kad kai kurie jų, sugrįžę namo, gali ryžtis rengti išpuolius savo žemėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...