captcha

Jūsų klausimas priimtas

Venesueloje organizuojama H. Chavezo šalininkų demonstracija

Venesuelos valdžios atstovai ragino prezidento Hugo Chavezo šalininkus ketvirtadienį, kai turėtų vykti jo inauguracija, dalyvauti demonstracijoje, praneša BBC. 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Venesuelos valdžios atstovai ragino prezidento Hugo Chavezo šalininkus ketvirtadienį, kai turėtų vykti jo inauguracija, dalyvauti demonstracijoje, praneša BBC.

H. Chavezas po onkologinės operacijos guli Kubos ligoninėje ir inauguracijoje tikriausiai nedalyvaus. Bet Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Diosdado Cabello sakė, kad daug valdžios atstovų sausio 10 dieną susirinks Karakase pareikšti paramos prezidentui.

Venesuelos katalikų Bažnyčia teigia, kad ministrai rizikuoja pažeisti Konstituciją, o opozicija savo rėmėjus ragino protestuoti. Opozicija tvirtina, kad jei H. Chavezas negalės dalyvauti inauguracijoje sausio 10 dieną, per 30 dienų reikės surengti naujus rinkimus. Bažnyčios atstovai jau anksčiau sakė, kad leidimas H. Chavezui likti valdžioje, jei praleis inauguracijos ceremoniją, būtų moraliai nepriimtinas Konstitucijos pažeidimas.

58-erių H. Chavezas, kuris šalį valdo nuo 1999 metų po paskutinės onkologinės operacijos nesirodė viešumoje. Vyriausybė pripažino, kad dėl plaučių infekcijos prezidentui prasidėjo komplikacijos. Informacijos ministras pirmadienį teigė, kad prezidento būklė stabili.

Jei H. Chavezas praleis inauguraciją, Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas turėtų laikinai perimti prezidento pareigas, kol per 30 dienų bus surengti nauji rinkimai. H. Chavezui sergant Venesuelą iš esmės valdo D. Cabello ir viceprezidentas Nicolas Maduro.

Generalinė prokurorė Cilia Flores sekmadienį sakė, kad H. Chavesas galėtų būti prisaikdintas vėliau, nes jis yra perrinktas prezidentas, o ne naujai išrinktas. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...