Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Keturšalės ministrų derybos dėl Ukrainos vyks pirmadienį Berlyne

BNS2015.09.08 13:45

Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitiks Berlyne aptarti, kaip laikomasi vasarį sudarytos trapios paliaubų sutarties, turėjusios užbaigti jau metus vykstantį kraujo liejimą Rytų Ukrainoje.

Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitiks Berlyne aptarti, kaip laikomasi vasarį sudarytos trapios paliaubų sutarties, turėjusios užbaigti jau metus vykstantį kraujo liejimą Rytų Ukrainoje.

„Būsiu Berlyne (pirmadienio) vakarą“, – Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent`as Fabiusas sakė žurnalistams, o jo spaudos tarnyba vėliau pridūrė, kad diplomatijos vadovas dalyvaus keturšaliame pasitarime dėl Ukrainos.

Per provakarietiškos Kijevo vyriausybės konfliktą su prorusiškais separatistais Ukrainos rytuose žuvo jau per 6 tūkst. žmonių.

Kalbėdamas po derybų Paryžiuje su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, L. Fabiusas sakė, kad Ukrainos lyderis Petro Porošenka atvyks į Prancūzijos sostinę balandžio 22 dieną.

Panašu, kad vasarį Baltarusijos sostinėje Minske sudarytos paliaubų sutarties iš esmės laikomasi, nors Ukrainos rytuose tebevyksta izoliuoti, bet žmonių gyvybių nusinešantys susirėmimai.

„Pasiekta tam tikra pažanga, įgyvendinant vasario 12-osios Minsko priemonių paketą, nors buvo per daug pažeidimų, susijusių su sunkiosios ginkluotės atitraukimu“, – aiškino L. Fabiusas.

Tuo metu P. Porošenka sakė, kad per būsimas derybas daugiausiai dėmesio turėtų būti skirta pastangoms dislokuoti konflikto zonoje taikdarių misiją, kuri prižiūrėtų trapias paliaubas.

Pasak jo, Vakarų šalys iš pradžių „atsargiai“ vertino pasiūlymą dėl tarptautinių stebėtojų kontingento, bet „dabar kiekvienas mato, kad taikdariška misija yra veiksmingiausias būdas deeskaluoti konfliktą“.

P. Klimkinas sakė, kad padėtis šalies rytuose tebėra „labai įtempta“, atkreipęs dėmesį, kad per pastarąją parą vykusiuose pavieniuose susirėmimuose žuvo du vyriausybės pajėgų kariai ir vienas separatistų kovotojas.

Ministras pridūrė, kad Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai, prižiūrintys, kaip laikomasi paliaubų, neturi galimybių „veiksmingai kontroliuoti“ padėties separatistų tvirtovėse Donecke ir Luhanske.

„Tebėra šimtai įkaitų“, – sakė P. Klimkinas.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius