captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzijos „Nacionalinis frontas“ nutraukė bet kokius ryšius su J. M. Le Penu

Prancūzijos kraštutinis dešinysis „Nacionalinis frontas“ (FN) nutraukė bet kokius ryšius su partijos įkūrėju Jeanu-Marie Le Penu.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Prancūzijos kraštutinis dešinysis „Nacionalinis frontas“ (FN) nutraukė bet kokius ryšius su partijos įkūrėju Jeanu-Marie Le Penu.

Šis sprendimas yra galutinis, tinkle „Twitter“ rašė partijos vicepirmininkas Florianas Philippot. Prieš savo 86 metų tėvą stojo ir J. M. Le Peno duktė: Marine Le Pen paskelbė, kad priešinsis tėvo planams dalyvauti gruodį vyksiančiuose vietos valdžios rinkimuose.

Konfliktas tarp partijos įkūrėjo ir dabartinės FN vadovybės paaštrėjo pastarosiomis dienomis, kai J. M. Le Penas dujų kameras nacių koncentracijos stovyklose vėl pavadino tik „istorijos detale“. Be to, jis žurnalui „Rivarol“ davė interviu, kuriame gynė maršalą Philippe`ą Petainą, kuris Antrojo pasaulinio karo metais buvo su nacistine Vokietija kolaboravusio Viši režimo vadovas.

„Jo, kaip garbės pirmininko, statusas neleidžia „Nacionalinio fronto“ imti įkaitu tokioms įžeidžiančioms provokacijoms“, – pareiškė M. Le Pen. Kartu su valdyba ji ketina ginti partijos interesus.

Besikartojantys J. M. Le Peno išsišokimai jau seniai yra našta jo dukteriai. Ji nori „atdemonizuoti“ savo partiją. Antisemitizmas ir atviras priešiškumas užsieniečiams jos vadovybei jau yra tabu, tačiau su tuo M. Le Pen tėvas ir jo šalininkai negali susitaikyti. Keli nariai dėl rasistinių pasisakymų jau išmesti iš partijos.

M. Le Pen ketina dalyvauti 2017 metais vyksiančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose. Per Europos Parlamento rinkimus 2014 metų gegužę FN pirmą kartą Prancūzijoje tapo stipriausia jėga.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...