captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kenijoje kovotojai užpuolė universitetą, nužudė bent 15 žmonių ir paėmė įkaitų

Somalio islamistų judėjimo „al Shebab“ kovotojai ketvirtadienį paryčiais įsiveržė į vieno Kenijos universiteto kompleksą netoli sienos su Somaliu, nukaudami bent 15 žmonių.
Greitoji pagalba Garisos studentų miestelyje. AFP/Scanpix nuotr.
Greitoji pagalba Garisos studentų miestelyje. AFP/Scanpix nuotr.

Somalio islamistų judėjimo „al Shebab“ kovotojai ketvirtadienį paryčiais įsiveržė į vieno Kenijos universiteto kompleksą netoli sienos su Somaliu, nukaudami bent 15 žmonių.

Vienas su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusio „al Shebab“ atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad jo grupuotė atsakinga už anksti ryte surengtą puolimą Garisos universitete. Kovotojai paėmė įkaitais nemusulmonų.

„Kai atvyko mūsų žmonės, jie paleido musulmonus. Kitus mes pasilikome įkaitais“, – sakė „al Shebab“ atstovas šeichas Ali Mohamudas Rage`is, neįvardijęs pagrobtųjų skaičiaus. Pasak jo, tie įkaitai yra krikščionys.

„Mūsų žmonės tebėra ten; jie kaunasi, o jų užduotis – nužudyti tuos, kas eina prieš „al Shebab“, – aiškino grupuotės atstovas.

„Kenija kariauja su Somaliu“, – pridūrė A.M.Rage`is, turėdamas omenyje, kad tūkstančiai Kenijos karių dalyvauja Afrikos Sąjungos karinėje misijoje Somalyje.

Praėjus šešioms valandoms nuo atakos pradžios tebebuvo girdimi padriki šūviai, o Kenijos vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad „užpuolikai buvo užspeisti viename bendrabutyje“. Ministerija taip pat nurodė, kad „vienas įtariamas teroristas“ buvo suimtas, kai mėgino „pabėgti iš įvykio vietos“.

Per šį incidentą žuvo mažiausiai 15 žmonių, nurodė policijos šaltiniai ir žiniasklaida. Kenijos nacionalinis krizių operacijų centras nurodė, kad dar 65 žmonės buvo sužeisti, daugelis – pašauti.

Kenijos Raudonasis Kryžius, vadovaujantis pastangoms suteikti medicinos pagalbą nukentėjusiems per šį išpuolį, sakė, kad „nežinomas skaičius studentų paimti įkaitais“ ir kad „50 studentų buvo saugiai išvaduoti“.

Tuo metu vidaus reikalų ministras Josephas Nkaissery`is sakė, kad buvo rasti 280 iš 815 jaunuolių, studijuojančių rytiniame Garisos mieste įsikūrusiame universitete. Tokia informacija nurodoma Kenijos nacionalinės krizių valdymo agentūros pranešime.

Studentų sąjungos pirmininko pavaduotojas Collinsas Wetangula sakė, kad ruošėsi išsimaudyti duše, kai išgirdo šūvius, aidinčius iš mišraus bendrabučio „Tana“, esančio už maždaug 150 metrų. Jis pasakojo, kad išgirdęs šaudant užsirakino savo kambaryje kartu su trimis kambario draugais.

„Girdėjom tik žingsnius ir šūvius – niekas neklykė, nes galvojo, kad tuomet užpuolikai sužinos, kur jie yra, – aiškino C. Wetangula. – Užpuolikai sakė „sisi ni „al Shabab“ („Mes esame „al Shabab“). Krikščionius jie iškart nušaudavo. Sulig kiekviena papliūpa pagalvodavau, kad žūsiu.“

Garisos miestas yra už maždaug 150 km į vakarus nuo sienos su Somaliu ir anksčiau jau buvo tapęs „al Shebab“ kovotojų taikiniu. Universiteto miestelis yra to miesto rytiniame pakraštyje – jį sudaro auditorijų kompleksai ir gyvenamieji kvartalai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...