captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukraina patvirtino specialiojo statuso šalies rytuose įstatymo projektą

Ukrainos parlamentas antradienį pritarė įstatymo projektui dėl specialiojo statuso prorusiškų separatistų kontroliuojamoms teritorijoms šalies rytuose, su sąlyga, kad tame regione bus surengti rinkimai pagal Ukrainos jurisdikciją.
Pacific Press/Sipa USA/Scanpix nuotr.
Pacific Press/Sipa USA/Scanpix nuotr.

Ukrainos parlamentas antradienį pritarė įstatymo projektui dėl specialiojo statuso prorusiškų separatistų kontroliuojamoms teritorijoms šalies rytuose, su sąlyga, kad tame regione bus surengti rinkimai pagal Ukrainos jurisdikciją.

Prezidentas Petro Porošenka šį įstatymo projektą pateikdamas parlamentui pažymėjo, kad visa tai numatyta vasarį Baltarusijos sostinėje pasirašytame keturšaliame taikos susitarime.

Aukščiausioji Rada taip pat pritarė P. Porošenkos kreipimuisi į JT Saugumo Tarybą dislokuoti taikdarių pajėgas šalies rytuose, kur konfliktas nusinešė daugiau kaip 6000 gyvybių nuo prorusiškų separatistų balandį kilusio maišto prieš provakarietišką vyriausybę pradžios.

Kaip anksčiau antradienį buvo pranešta, šalies rytuose veikiantys separatistai grasino atnaujinti kovos veiksmus, jei Kijevas nesilaikys Minske duotų pažadų suteikti sukilėlių kontroliuojamoms teritorijoms didesnę autonomiją, išlaikant jas Ukrainos sudėtyje.

Įstatymo projekte numatyta, kad separatistų kontroliuojamos teritorijos rytinėse Donecko ir Luhansko sritys įgis „specialų statusą“, kuris įtvirtins rusų kalbos pirmenybę prieš ukrainiečių kalbą ir glaudesnį bendradarbiavimą su Rusija, tačiau tai įvyks po rinkimų, kurie turės būti surengti vadovaujantis Ukrainos įstatymais ir dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams.

Taip pat numatyta, kad visos ginkluotos formuotės turės nusiginkluoti arba išvykti iš Ukrainos, o ukrainiečių žiniasklaidai bus leidžiama veikti tame regione.

Pagal Minsko susitarimo sąlygas, Kijevas įsipareigojo oficialiai pripažinti separatistų vienašališkai paskelbtų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ specialų statusą.

Vasario 15 dieną įsigaliojusiame paliaubų susitarime Kijevui buvo skirtas mėnuo nustatyti demarkacijos liniją, žyminčią specialaus statuso teritorijas, ir pradėti diskusijas dėl vietos rinkimų.

Įstatymų projektuose demarkacijos linija atskirtos teritorijos, esančios tarp Ukrainos valstybės sienos su Rusija rytuose, Azovo jūros pietuose ir fronto linijos tarp Kijevo pajėgų ir separatistų, kuri nustatyta Minsko susitarimuose.

Tuo metu Rusija jau supliekė šiuos įstatymų projektus, pareiškusi, kad Kijevas atsisakė aptarti juos su separatistiniais regionais.

„Įvykių eiga rodo, kad Ukrainos vadovybė pasirinko svarbiausių Minsko proceso principų atmetimo kursą“, – tvirtinta Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...