captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ukraina atskleidė, ką reikš „specialusis statusas“ separatistų regionams

Ukraina pirmadienį pranešė, jog šią savaitę surengs balsavimą dėl įstatymų projektų, numatančių suteikti specialų statusą prorusiškų separatistų kontroliuojamoms teritorijoms šalies rytuose, kaip numatyta vasarį Baltarusijos sostinėje pasirašytame taikos susitarime.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.
Xinhua/Sipa USA/Scanpix nuotr.

Ukraina pirmadienį pranešė, jog šią savaitę surengs balsavimą dėl įstatymų projektų, numatančių suteikti specialų statusą prorusiškų separatistų kontroliuojamoms teritorijoms šalies rytuose, kaip numatyta vasarį Baltarusijos sostinėje pasirašytame taikos susitarime.

Apie tai pranešta tą pačią dieną, kai per besitęsiančius susirėmimus su Maskvos remiamais sukilėliais žuvo dar vienas vyriausybinių pajėgų karys.

Minėtus įstatymų projektus savaitgalį parlamentui pateikė prezidentas Petro Porošenka, o jų turinys buvo paskelbtas pirmadienį.

Šie teisės aktai parengti laikantis įsipareigojimų, kuriuos Kijevas prisiėmė pagal vasario 12-ąją Minske sudarytą paliaubų susitarimą.

Šalies rytuose veikiantys separatistai grasino atnaujinti kovos veiksmus, jei Kijevas nesilaikys Minske duotų pažadų suteikti sukilėlių kontroliuojamoms teritorijoms didesnę autonomiją, išlaikant jas Ukrainos sudėtyje.

Įstatymo projektuose numatyta, kad separatistų kontroliuojamos teritorijos rytinėse Donecko ir Luhansko sritys įgis „specialų statusą“, kuris įtvirtins rusų kalbos pirmenybę prieš ukrainiečių kalbą ir glaudesnį bendradarbiavimą su Rusija, tačiau tai įvyks po rinkimų, kurie turės būti surengti vadovaujantis Ukrainos įstatymais ir dalyvaujant tarptautiniams stebėtojams.

Taip pat numatyta, kad visos ginkluotos formuotės turės nusiginkluoti arba išvykti iš Ukrainos, o ukrainiečių žiniasklaidai bus leidžiama veikti tame regione.

Pagal Minsko susitarimo sąlygas, Kijevas įsipareigojo oficialiai pripažinti separatistų vienašališkai paskelbtų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ specialų statusą.

Vasario 15 dieną įsigaliojusiame paliaubų susitarime Kijevui buvo skirtas mėnuo nustatyti demarkacijos liniją, žyminčią specialaus statuso teritorijas, ir pradėti diskusijas dėl vietos rinkimų

Įstatymų projektuose demarkacijos linija atskirtos teritorijos, esančios tarp Ukrainos valstybės sienos su Rusija rytuose, Azovo jūros pietuose ir fronto linijos tarp Kijevo pajėgų ir separatistų, kuri nustatyta Minsko susitarimuose.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Groismanas sakė, kad deputatai dėl įstatymų projektų turėtų balsuoti šią savaitę.

Tuo tarpu Rusija jau supliekė šiuos įstatymų projektus, pareiškusi, kad Kijevas atsisakė aptarti juos su separatistiniais regionais.

„Įvykių eiga rodo, kad Ukrainos vadovybė pasirinko svarbiausių Minsko proceso principų atmetimo kursą“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...